נופו 2 מועמדים לתפקיד היועמ"ש

ועדת האיתור לחיפוש היועץ המשפטי הבא לממשלה ניפתה שני מועמדים מהמירוץ, ונותרה עם שבעה מועמדים סופיים. בסוף החודש תגיד לשרת המשפטים את שלושת מומלציה, כאשר מתוכן תבחר השרה את המועמד שמינויו יובא לאישור הממשלה. הן שקד והן רה"מ נתניהו מעדיפים את מזכיר הממשלה מנדלבליט לתפקיד

מנדלבליט. דרכו נותרה סלולה (פלאש 90)

הוועדה לאיתור היועץ המשפטי הבא לממשלה, בראשות נשיא בית המשפט העליון לשעבר אשר גרוניס, ניפתה שניים מהמועמדים: עורך הדין יורם טורבוביץ', והמשפטנית סוזי נבות. כעת נותרה הוועדה עם שבעה מועמדים סופיים לתפקיד, כאשר עד הגשת ההמלצות לא יהיו ניפויים נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסוף החודש הנוכחי תמליץ ועדת האיתור לשרה שקד על שלושה מועמדים סופיים. השרה שקד תבחר אחד מתוך השלושה, ותביא את מינויו לתפקיד לאישור הממשלה.

על פי ההערכות, ראש הממשלה בנימין נתניהו השרה שקד מעוניינים באביחי מנדלבליט, מזכיר הממשלה הנוכחי, לתפקיד היועץ הבא. השניים מעדיפים כי בג"ץ לא יתערב במינוי היועץ, למרות שייתכן ויוגשו עתירות נגד מינויו של מנדלבליט.

בין המועמדים הסופיים לתפקיד נותרו גם נציבת תלונות הציבור על השופטים, השופטת בדימוס הילה גרסטל; מנכ"ל משרד המשפטים לשעבר, ד"ר גיא רוטקופף; המשנה ליועץ המשפטי לממשלה (כלכלי-פיסקלי) אבי ליכט; המשנה ליועץ המשפטי לממשלה (פלילי) רז ניזרי; היועץ המשפטי של הכנסת, איל ינון; והפרופסור למשפטים ישי בר.