בנט יתפטר ממשרד החינוך כדי לשוב לכנסת

יו"ר מפלגת הבית היהודי הודיע כי ישוב לכנסת - ממנה התפטר במסגרת "החוק הנורווגי" - במקום ינון מגל המתפטר. בנט יצטרך להתפטר ממשרד החינוך ולאחר ההשבעה להתמנות שוב - אך אם ח"כ אחד מהקואליציה יתנגד הוא לא יוכל לחזור למשרד

זה שיוצא וזה שנכנס. בנט ומגל (מרים אלסטר, פלאש 90)

משחק הכיסאות המוזיקליים בכנסת נמשך: רק לפני פחות מחודשיים התפטר השר נפתלי בנט מהכנסת, כדי לאפשר לשולי מועלם-רפאלי לחזור לכנסת בעזרת "החוק הנורווגי". כעת, לאחר שהתפטרותו של ינון מגל מפנה מקום במליאה, בנט ינסה לשוב למשכן - אך כנראה יצטרך להתפטר, לפחות זמנית, ממשרד החינוך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כדי לחזור לכנסת בנט יצטרך להתפטר מהממשלה, להישבע מחדש לכנסת במסגרת "החוק הנורווגי" ואז לחזור לממשלה שוב באישור המליאה. הקושי טמון בקואליציה הצרה - 61 ח"כים כזכור: אם אחד מהם לא יצביע בעד מינויו מחדש של בנט, הוא לא יוכל לשוב למשרד.

בתחילה דווח כי סגן שר החינוך לשעבר אבי וורצמן (מקום 10 ברשימה) יחזור למשכן, אך הוא הודיע כי החליט לוותר על כהונה בכנסת. במקום זאת וורצמן ימשיך לנהל את כפר "עלה נגב" של דורון אלמוג.

לא חוזר למליאה. וורצמן (דני מכליס)

"החלטת וורצמן היא החלטה אצילית של אדם שערכים מול עיניו", נמסר מהבית היהודי. "השר בנט רואה את שליחותו של וורצמן בעלה נגב כלא-פחות הגשמת ערכי הבית היהודי מאשר כהונה בכנסת". ניר אורבך, הממוקם במקום ה-11 ברשימה, ימשיך בתפקידו כמנכ"ל המפלגה.

גם בנט וגם וורצמן הוזכרו בדוח מבקר המדינה שפורסם היום (רביעי): יו"ר הבית היהודי נקנס ב-30 אלף שקלים לאחר שחרג מנהלי מימון הבחירות הפנימיות, וגם וורצמן נקנס ב-12 אלף שקלים.