"ההתפתחות הדרמטית" נחשפה בכנסת?

חבר הכנסת באסל גאטס הפנה שאלה לשר כץ בנושא להתפתחות הדרמטית בחקירת פרשת טרור יהודי והתייחס לפרטי הפרשה האסורים לפרסום. בדבריו, שנוסחו כשאלה, פירט בנוגע לשמועות סביב הפרשה וביקש התייחסות לפרסומים באתרים זרים

ההתפתחות בחקירת פרשת הטרור היהודי מגיעה לכנסת: חבר הכנסת באסל גאטס (הרשימה המשותפת) הפנה היום (רביעי) שאלה לשר ישראל כץ במליאת הכנסת ובה התייחס לדיווחים בתקשורת הזרה על פרטי הפרשה האסורים לפרסום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דבריו של חבר הכנסת היו מנוסחים אומנם בצורת שאלה, אך הוא פירט בנוגע לשמועות סביב הפרשה ואף ביקש התייחסות לפרסומים מאתרים זרים. השר כץ ענה על חלק מהטענות באופן עקרוני, אך סירב להתייחס לפרטי הפרשה עצמה.

אתמול פורסם כי חלה התקדמות משמעותית נוספת בפרשה, אך במקביל מסתמן כי הדרך לגיבוש והגשת כתב אישום עוד עשויה להיות רחוקה. שלשום פורסם על תפנית דרמטית ומשמעותית באחת הפרשות שמטפלות באחרונה על ידי מערכת הביטחון.

בתחילת חודש אוגוסט האחרון הורה שר הביטחון משה (בוגי) יעלון למערכת הביטחון לנקוט אמצעים תקיפים, בהם צווי מעצר מינהליים, נגד חשודים בטרור יהודי. בין ההנחיות השונות, גם מעצר מתסיסים ומסיתים לביצוע פשעי שנאה.

עד להנחיות על מעצרים אלו, התקשו הרשויות להשיג נגד חלק מהמסיתים ראיות בבית המשפט. יעלון הנחה לדרוש את מעצר החשודים במעשי הטרור גם בהיעדר ראיות מספיקות ולהפעיל "יד קלה" בבקשת המעצר.