רחלי רוטנר לשר בנט: "רסן את המתלהמים"

לאחר שספגה עלבונות ברשתות החברתיות, עלבונות שמקורם לטענתה בתומכי מפלגת הבית היהודי, פנתה העיתונאית רחלי רוטנר במכתב לשר החינוך נפתלי בנט בבקשה שירסן את תומכי מפלגתו. "התפקיד שלך זה לא רק תכניות למתמטיקה אלא גם לחנך לערכים ולמוסר של שיח ושל צדק", כתבה רוטנר

מותקפת שוב ושוב ברשתות החברתיות. רוטנר (מתוך "החפרנים", חינוכית)

למרות ההודעה על התפטרותו של ח"כ ינון מגל בשל ההאשמות על הטרדה מינית, בשביל רחלי רוטנר שהייתה הראשונה לפרסם את הדברים שאמר לה הסיפור טרם נגמר: רוטנר, עיתונאית "וואלה!", ממשיכה לעבור מתקפות ברשתות החברתיות ולקבל איומים. בעקבות הדברים פנתה היום (שני) ליו"ר מפלגת הבית היהודי, השר נפתלי בנט, בדרישה שיתערב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בימים האחרונים קיבלתי איומי אונס, קללות, הכפשות, מפיצים עליי שקרים מוחלטים, מספרים לבעלי שאני שוכבת מאחורי גבו עם כל העיר (ספוילר: אני לא). אלה אנשים שהרבה מהם תומכים של המחנה שלך, ושהמתקפה שלהם באה מתוך הרצון להיות סולידריים עם ינון, ועם המפלגה שלך", כתבה רוטנר במכתב שאת תוכנו פרסמה בעמוד הפייסבוק שלה.

"זה לא חדש. בכל פעם שמישהי מתלוננת על הטרדה מינית של מישהו מפורסם, היא מוצפת בגל הכפשות כאלה. ולכן בנות תמיד פוחדות לדבר, ואם כבר הן מדברות - הן מסתתרות מאחורי השם א' או ב'. הבחורה השנייה, זו שנחשפה בשמה וסיפרה בקושי רב על נגיעות והצעות מגונות, נבהלה מהמתקפה וחזרה לארון, והסתירה בחזרה את שמה, וקל להבין למה".

"תיקח אחריות על התומכים המתלהמים" (פלאש 90 - יהונתן סינדל)

"אסור להפוך את זה למסע נקמה בנשים"

במכתבה, ביקשה רוטנר מהשר בנט לנסות ולהשפיע על ציבור בוחריו, שלטענתה,עומד מאחורי המתקפות נגדה בפייסבוק. כך למשל מציגה רוטנר תגובה שפרסם גולש תחת השם" דתי-לאומי", שם כתב כי היא נוטה למכור את גופה ואיחל לה שתיאנס. "אני פונה אליך בתור מנהיג 'הבית היהודי' ובתור שר החינוך גם יחד, ומבקשת שתיקח אחריות על התומכים המתלהמים של המפלגה שלך", היא הוסיפה.

"דבר אליהם, חנך אותם, רסן אותם, הנהג אותם. תגיד להם - 'אני יודע שאתם נסערים ושקשה לנו וימים לא פשוטים וכעס ותסכול, אבל אסור לנו להפוך את זה למסע נקמה בנשים שמתלוננות על הטרדה או על התנהגות לא נאותה של איש ציבור, כי לא זו המלחמה הנכונה. אלה לא הערכים של המגזר שלנו'".

"כשר חינוך, התפקיד שלך זה לא רק תכניות למתמטיקה אלא גם לחנך לערכים ולמוסר של שיח ושל צדק", הוסיפה. "כאדם דתי ומנהיג מפלגה דתית, התפקיד שלך זה לא רק לדבר על קידוש ודבר תורה אלא גם להנהיג את התומכים שלך ברגעים שבהם הם הופכים לבריונים ולתוקפים".

את המכתב כתבה רוטנר לאחר שלדבריה ניסתה פעמים רבות ליצור קשר עם השר אך ללא הצלחה. "מיום חמישי אני מנסה שוב ושוב להשיג את השר נפתלי בנט. בטלפון, בסמסים, במיילים", היא הסבירה. "הוא עצמו בחו"ל אבל גם הדוברת שלו מסננת אותי ואת כל מי שמספר לה שאני מנסה ליצור איתה קשר. רציתי לדבר איתו אחד על אחד, בלי תיעוד ובלי כותרות. אבל מכיוון שזה כנראה לא יקרה כבר, אני חוזרת לבמה שאפשרה לי לספר את סיפורי מלכתחילה, וכותבת לו כאן, בתקווה שהפעם הוא ישים לב".

על רקע הודעת מגל על התפטרותו, התייחס השר בנט למקרה ואמר כי מדובר ביום עצוב עבורו ועבור מפלגתו. "אני נחוש מתמיד בחזוני לתנועה ציונית יהודית חזקה של דתיים וחילוניים", כתב בנט בחשבון הטוויטר שלו. "המדינה זקוקה לזה. נרים ראש ונמשיך".