"לא צריכים חברי כנסת שמטרידים מינית"

במערכת הפוליטית מברכים היום על החלטתו של ח"כ ינון מגל להתפטר בעקבות הטענות נגדו על הטרדה מינית. "הוא קיבל החלטה נכונה, צריך להחזיר לבית המחוקקים את כבודו", אמר יו"ר יש עתיד יאיר לפיד; "אין מקום בכנסת לנציג ציבור שרומס אדם אחר", הוסיפה ח"כ סתיו שפיר

"לא צריכים ח"כים שמטרידים מינית" (פלאש 90)

זמן קצר לאחר ההודעה הדרמטית של ח"כ ינון מגל על התפטרותו מהכנסת - עמיתיו למליאה מגיבים. חברי הכנסת מימין ומשמאל היו תמימי דעים היום (שני) וסברו כי מגל פעל נכונה כשהחליט לפרוש בעקבות הטענות נגדו על הטרדה מינית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הוא עשה את ההחלטה הנכונה, הגיע הזמן לסגור את הקרקס", הגיב להחלטה יו"ר יש עתיד יאיר לפיד. "לא צריך בכנסת חברי כנסת שמטרידים מינית, צריך להחזיר לבית המחוקקים את כבודו ועשינו היום צעד אחד בכיוון הזה".

"הוא לקח החלטה נכונה", הצטרף לדברים יו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג. "היחסים בין גברים לנשים עברו התקדמות גדולה מאד בשנים האחרונות וצריך להתקדם כל הזמן". חברת מפלגתו מירב מיכאלי הוסיפה: "ממש לא שמחה על הנסיבות אבל ינון מגל עשה את המעשה הנכון. כבוד לנשים שהיה להן האומץ לשבור את השתיקה ולקדם אותנו עוד צעד לעולם ללא פגיעה מינית".

חברי הבית היהודי מגבים

"לקיחת האחריות ראויה להערכה"

"טוב שמגל החליט לפרוש", הוסיפה חברת הכנסת סתיו שפיר. "צריך להעביר מסר חד וברור שאין מקום בכנסת ישראל לנציג ציבור שפוגע ורומס את כבודו של אדם אחר ואני רוצה לחזק את הנשים שבזכות האומץ שלהן להיחשף - האמת יצאה לאור. הכנסת לא יכולה להיות סבלנית כלפי מטרידנים".

"נטילת האחריות הערכית של ינון מגל היא מעשה ראוי ולא שכיח במחוזותינו", שיבחה אותו חברת מפלגתו, שרת המשפטים איילת שקד. לדבריה הצטרף גם השר אורי אריאל: "הצטערתי מאוד על מה שאירע אבל לקיחת האחריות ראויה להערכה". מוקדם יותר התייחס לפרישה גם יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט: "זהו מעשה ראוי ואני מקווה שההליך בו הוא נמצא יסתיים מהר ככל האפשר ויוכל להתמסר למשפחתו ולהמשך דרכו״.

"חברת הכנסת המתפטר ינון מגל יצר שני תקדימים ראויים: הודה ולקח אחריות ציבורית עד הסוף", אמר ח"כ יואל חסון (המחנה הציוני). "דווקא בפרשת מגל נוצרו סטנדרטים חדשים להתנהגות לנבחרי ציבור שמבדילים בין תוצאותיו של המבחן הפלילי לבין סטנדרט של נורמה ציבורית".