שרים בליכוד נגד מסירת שטחים לרשות

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן נדהם לגלות כי במנהל האזרחי נערכים למסירת 10,000 דונם משטחי c לרשות הפלסטינית, מבלי שהמהלך הובא לאישור הממשלה. בתגובה לצעד, גייס דגן את השרים אופיר אקוניס וחיים כץ, במטרה לבטל את המהלך. נתניהו בתגובה: "לא תהיה שום העברת שטחים לפלסטינים"

ביקורת נוספת על נתניהו - מימין: ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן פנה לראש הממשלה בנימין נתניהו בדרישה שיפסיק לאלתר את הפעילות התכנונית של מסירת שטחים משטחי C השייכים למדינת ישראל, מיהודה ושומרון לרשות הפלסטינית - יוזמה שפורסמה בחדשות 2 בשבוע שעבר. לצורך המאבק גייס דגן גם שרים התומכים במניעת מסירת שטחים ובבלימת צעדים כלכליים לטובת הרשות הפלסטינית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הדרישה הגיעה לאחר שנודע לדגן כי המנהל האזרחי מכין מפות למסירת 10,000 דונם משטחים אלו, בהוראת נתניהו - על אף שהמהלך כלל לא נדון בדרג המדיני ולא קיבל את אישור הממשלה. להתנגדותו של דגן הצטרפו גם שר הרווחה חיים כץ ושר המדע אופיר אקוניס, שהודיעו כי יעלו את הנושא בישיבת הממשלה הבוקר (ראשון).

"הדברים נעשו במחשכים". יוסי דגן (Flash90)

"אנחנו דורשים להפסיק לאלתר כל פעילות תכנונית של מסירת שטחי מולדת, בוודאי ובוודאי כאשר מהלכים כאלו כלל לא קיבלו את אישור הממשלה, כנהוג במדינה דמוקרטית", אמר דגן. "הדברים הללו נעשים במחשכים, במחתרת, כמו גנבים בלילה. יש מפות שהוכנו - והכל ללא אישור הממשלה למהלך".

"אני מתנגד מכל וכל לתכנית שפורסמה", הוסיף מצדו השר כץ, "אין שום הגיון בנתינת שליטה אזרחית נוספת ביהודה ושומרון לרשות הפלסטינית, בטח כאשר הם הגורמים לטרור. הודעתי לראש המועצה האזורית שומרון, שפנה אלי בנושא, שאעלה את דאגתי ואדרוש בישיבת הממשלה לבטל את הצוות ביחידת תיאום פעולות הממשלה בשטחים ולגנוז את המפות, באם הן קיימות".

"אחרי הרעיון ההזוי להעביר נשק לפלסטינים, אנחנו שומעים על יוזמת מתאם הפעולות בשטחים להעברת 10,000 דונם לרשות הפלסטינית", מחה השר אקוניס. "אסור שדבר כזה יקרה. נעניתי לפניית דגן, ואעלה מחר את היוזמה הזאת בפורום השרים לפני ישיבת הממשלה".

הנושא יועלה בישיבת הממשלה הקרובה? (יונתן סינדל / Flash90)

"לא תהיה שום העברת שטחים לפלסטינים" הגיב ראש הממשלה בנימין נתניהו, במהלך ישיבה עם שרי הליכוד."לא 40 אלף לא עשרת אלפים ולא מטר".