מגל הודח מראשות סיעת הבית היהודי

בתום פגישה עם בנט הוחלט שמגל, נגדו טענו עובדות ב"וואלה" שהטריד אותן מינית לא ימשיך בתפקיד יו"ר הסיעה, אך יישאר ח"כ. מגל: "שגיתי בהתנהלות לא ראויה, מתנצל מעומק לבי". בנט: הוא אמר דברים לא ראויים

סערת מגל: לאחר ששלוש עובדות באתר "וואלה!" טענו כי חבר הכנסת מהבית היהודי הטריד אותן מינית, זימן אמש יו"ר המפלגה נפתלי בנט את מגל לפגישה. בתום הפגישה ביניהם הוחלט כי מגל יודח מראשות סיעת הבית היהודי, אך ימשיך בשלב זה לכהן כחבר כנסת מן המניין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"שגיתי בעבר בהתנהלות בלתי ראויה, וקל וחומר שאינה הולמת איש ציבור כפי שאני היום", מסר הבוקר מגל. "אני מתנצל מעומק לבי בפני מי שנפגע ונחוש לתקן את התנהלותי וגם לשקם את הדברים במישור האישי והמשפחתי".

"אני מקווה שהציבור ימצא בלבו את האפשרות לתת לי את ההזדמנות לתקן את דרכיי ולשרתו נאמנה", אמר. "אפעל כחבר כנסת למען עם ישראל כפי שעשיתי עד כה מתוך אמונה ושליחות לבוחריי". חברת הכנסת שולי מועלם תחליף את מגל בתפקיד ראשות הסיעה.

בנאום שנשא הבוקר בכנס שדרות של מכללת ספיר התייחס גם בנט לפרשה. "ינון מגל הוא חבר אמת שלי, אבל הדברים שאמר אינם צריכים להיאמר בשום צורה ואין להם מקום - בטח ובטח לא על ידי שליח ציבור", אמר. "תהיה לי אפס סובלנות להתנהגות בלתי נאותה".

"ישראל היא מדינת חוק ולא חורצים את דינו של אדם בכיכר הפייסבוק, במיוחד כשמדובר בדיני נפשות", הוסיף בנט. "ינון מגל בטוח בחפותו ואני מתכוון לתת לרשויות לעשות את עבודתן ואנו נפעל בהתאם".

הפגישה בין בנט למגל אמש נמשכה עד השעה אחת בלילה ובמהלכה ציין מגל כי המעשים המיוחסים לו אינם פליליים וכי הדברים שאמר לעובדות נאמרו "ברוח אחרת" מזו שפירשו. בשלב זה בנט אומנם החליט להסתפק בהדחתו של מגל מראשות הסיעה, אך אם הפרשה תסתעף ותוביל לחקירה פלילית - יישקלו צעדים נוספים.

אתמול החליט ראש אגף החקירות והמודיעין ניצב מני יצחקי לפתוח בבדיקת הפרסומים אודות מגל ביחידת להב 433. במהלך הבדיקה יזומנו העובדות למתן עדות ותיגבה עדות מבעלי תפקידים אחרים באתר. בתום הבדיקה יחליט היועץ המשפטי לממשלה האם הממצאים מחייבים מעבר לחקירה פלילית נגד חבר הכנסת.

מתוך הפוסט של רוטנר

הסערה סביב התנהלותו של מגל החלה אתמול בעקבות פוסט שהעלתה לפייסבוק עיתונאית "וואלה!" רחלי רוטנר ובו כתבה כי הוטרדה על ידי מגל במסיבת הפרידה שלו מעובדי המערכת לקראת מעברו לפוליטיקה.

"'האמת היא שעכשיו אני יכול להגיד לך את זה, כי אני כבר לא הבוס שלך", ציטטה רוטנר את מגל. "'גם את הרגשת את המתח בינינו כל הזמן הזה שעבדנו יחד? כל הזמן שעבדנו ביחד מסתכל עלייך וחושב על הציצי שלך והתחת שלך. וגם הייתי מדבר עם אחרים על זה הרבה, על הציצי והתחת שלך, כמה שהם מחרמנים אותי'".

ההתנצלות של מגל

בסוף הפוסט שהעלתה כתבה רוטנר על הסיבות שלטענתה הובילו אותה לפרסם את הדברים. "ברוך השם הוא כבר לא בעיה שלי עכשיו אלא של בנט אז לא צריך לשבור את הראש", כתבה. "לאחרונה גיליתי על עוד כמה מקרי 'חוסר טאקט' שלו כלפי בנות אחרות - ביניהם גם על מקרה שכלל נגיעות פיזיות לא רצויות, והבנתי שזה לא היה מקרה חד פעמי. שככה הוא מתנהל כי הוא חושב שזה סבבה ושהוא סתם שובב חמוד והבנות יסלחו לו תמיד".