השר אריאל מאיים: "מחווה לרשות הפלסטינית? הקואליציה תתפרק"

בעקבות הדיווח שהבאנו הערב במהדורה המרכזית לפיו נבחנת במנהל האזרחי תכנית להעברת עשרת אלפים דונם משטחי C לרשות הפלסטינית, מאיים השר מהבית היהודי: "במידה ונתניהו יבצע זאת, ממשלתו תפורק". מועצת יש"ע: "פרס לטרור"

"מחווה לרשות? הקואליציה לא תשרוד": השר אורי אריאל מאיים הערב (שלישי) כי במידה והתכנית שנחשפה הערב במהדורה המרכזית, לפיה יועברו לפלסטינים עשרת אלפים דונם של אדמות משטחי C כצעד בונה אמון תצא לפועל - זה יהיה סופה של הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"שוב דווח כי נשקלת מחווה להעברת שטחים לרשות הפלסטינית", צייץ השר אריאל בעמוד הטוויטר שלו. "אי לכך, אהיה חד וברור: במידה ונתניהו יבצע זאת - הקואליציה הנוכחית תתפרק", איים.

במועצת יש"ע תקפו בחריפות את התכנית: ״במקום לפגוע ברשות הפלסטינית ובראשיה, המעודדים טרור, ראש הממשלה חוזר למדיניות הוויתורים. העברת שטח משליטה ישראלית לידי הרשות הפלסטינית, כפי שהיה בהסכמי אוסלו ובהתנתקות, מהווה פרס לטרור ורוח גבית למחבלים. המדיניות של ראש הממשלה צריכה להיות הפוכה - לא עוד נסיגות וכניעה לטרור, אלא הפשרת הבניה והחלת הריבונות הישראלית בשטחי יהודה ושומרון״.

על פי התכנית, שנבדקת לעומק במנהל האזרחי, ונבדקת בהנחיית הדרג המדיני, יועברו לרשות שטחים בהיקף של כעשרת אלפים דונם משטחי C - אדמות מדינה וקרקעות פלסטיניות פרטיות שגובלות בשטחי A ו- B (שטחים בשליטה צבאית ואזרחית ישראלית) - כך לדברי גורמים במנהל.

ארכיון (דורית יורדן דותן)


התכנית, שנבחנת תחת הכותרת "עיבוי שטחי הרשות הפלסטינית", עוד לא אושרה בקבינט, אבל בהחלט נבדקת ומתגבשת בתקופה האחרונה כתכנית אפשרית במסגרת מחוות בונות אמון בין ישראל לפלסטינים - מול דרישות והתחייבויות כלפי ישראל, גם מצד ארצות הברית. בלשכת שר הביטחון יעלון בחרו שלא להתייחס לדברים.

במפלגתו של אריאל לא רק שדורשים שלא לבצע כל מחוות לפלסטינים - ודאי שבעיצומו של גל הטרור הנוכחי, אלא גם קוראים לפעולה הפוכה, של סיפוח שטחים ביהודה ושומרון, בתגובה על גל הטרור. גורמים מדיניים בירושלים הכחישו הערב את הדברים ואמרו כי "התכנית המדוברת כלל לא על הפרק".

תגובה ברוח דומה לדבריו של אריאל נמסרה גם ממועצת יש"ע: ״במקום לפגוע ברשות הפלסטינית ובראשיה המעודדים טרור, ראש הממשלה חוזר למדיניות הוויתורים. העברת שטח משליטה ישראלית לידי הרשות הפלסטינית, כפי שהיה בהסכמי אוסלו ובהתנתקות, מהווה פרס לטרור ורוח גבית למחבלים. המדיניות של ראש הממשלה צריכה להיות הפוכה - לא עוד נסיגות וכניעה לטרור, אלא הפשרת הבניה והחלת הריבונות הישראלית בשטחי יהודה ושומרון״.