נתניהו נזף בחזן: "לא סובל התעמרות"

"חבר כנסת מסיעתי אמר דבר פסול לחברת הכנסת קארין אלהרר, דבר שאסור היה להיאמר ואני מגנה אותו בכל פה", אמר ראש הממשלה והודיע כי נזף בחבר הכנסת אורן חזן, לאחר שהאחרון לעג לנכותה של הפרלמנטרית מיש עתיד

אחרי הסערה בעקבות הלעג של חבר-הכנסת אורן חזן (ליכוד) על הנכות שממנה סובלת חברת-הכנסת קארין אלהרר (יש עתיד), נזף הערב (שלישי) ראש הממשלה בנימין נתניהו בראשון ואמר בטקס הענקת תעודות הוקרה לפעילי העלייה האתיופית: "אני לא יכול לסבול גזענות, אני לא יכול לסבול אפליה, אני לא יכול לסבול התעמרות, לא נגדכם ולא נגד אף אחד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"היום בכנסת קרה משהו חמור", הוא המשיך. "ביקשתי לבדוק את הפרטים והם אכן יתבררו. חבר כנסת בסיעתי אמר דבר פסול לחברת הכנסת קארין אלהרר, דבר שאסור היה להיאמר ואני מגנה אותו בכל פה. התקשרתי לאותו חבר כנסת ונזפתי בו ואמרתי לו שהדברים הללו אסור שיישמעו".

אמש אישרה מליאת הכנסת את התיקונים לחוק השוויון בנטל שגיבשו החרדים, ברוב של 49 תומכים מול 36 מתנגדים. את ההצגה גנב שוב חבר הכנסת אורן חזן, שלעג לחברת הכנסת קארין אלהרר בשל נכותה, בפעם השנייה בתוך פחות משבוע.

רק לפני כמה ימים נאלץ ראש הממשלה נתניהו להתנצל בפני חברת הכנסת אלהרר לאחר שחבר הכנסת אורן חזן האשים אותה בהצבעה כפולה. אלהרר הסובלת מנכות ביקשה אז את עזרתו של איש מרצ עיסאווי פריג' בהצבעה, מה שגרם לחזן לתקוף אותה.

לפיד: "צריך לזרוק אותו מפה"

על פי טענת חלק מחברי הכנסת, בהם יו"ר מפלגתה של אלהרר יאיר לפיד, חזר חזן להקניט את אלהרר תוך שהוא קורא לה "צריכה שעיסאווי יעזור לך?". בתום ההצבעה ניגש לפיד ליו"ר הכנסת אדלשטיין ודרש ממנו להרחיק לאלתר את חזן מהמליאה.

"יושב חבר כנסת אחד, לועג באופן קונסיסטנטי לנכות של חבר כנסת אחר, אתה לא יכול לא לעשות משהו. הוא יושב שם וצוחק עליה", אמר. אדלשטיין השיב לו "יש לי איזה בעיה" - ובכך ככל הנראה התייחס לעימות הפומבי שלו ושל חזן, במהלכו נטען כי חזן איים על יו"ר הכנסת. לפיד השיב כי בכל מקרה תוגש תלונה נגד חזן "אבל צריך לזרוק אותו מפה. תעיף אותו מהמליאה".

לדברים האלו שהטיחו חבר הכנסת יאיר לפיד ואחרים, הגיב אורן חזן בדף הטוויטר שלו כשצייץ: "לפיד ובוז'י מתחרים בבכיינות. יהיר (יאיר לפיד) שהתבוסות הליליות לא עושות לו טוב רץ להתבכיין עלי ליו"ר הכנסת: 'תוציא אותו.. תוציא אותו..' יש למישהו טישו?".