הסערה הבאה: 10,000 דונם יועברו לרשות?

במינהל האזרחי בוחנים העברת שטחים בהיקף של כעשרת אלפים דונם משטחי C - אדמות מדינה וקרקעות פלסטיניות פרטיות שגובלות בשטחי A ו- B - לידי הרשות הפלסטינית, כחלק מצעדים בוני אמון. בלשכת שר הביטחון סירבו להגיב

ארכיון (דורית יורדן דותן)

שורת צעדים ומחוות נשקלים מישראל לרשות הפלסטינית בימים הללו. על-פי תכנית אחת, שנבדקת לעומק במינהל האזרחי, היא שבהנחיית הדרג המדיני מגובשת ונבדקת תכנית להעברת שטחים בהיקף של כעשרת אלפים דונם משטחי C - אדמות מדינה וקרקעות פלסטיניות פרטיות שגובלות בשטחי A ו- B (שטחים בשליטה צבאית ואזרחית ישראלית) לידי הרשות הפלסטינית. כך לדברי גורמים במינהל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התכנית הזו, שנבחנת תחת הכותרת "עיבוי שטחי הרשות הפלסטינית", עוד לא אושרה בקבינט, אבל בהחלט נבדקת ומתגבשת בתקופה האחרונה כתכנית אפשרית במסגרת מחוות בונות אמון בין ישראל לפלסטינים - מול דרישות והתחייבויות כלפי ישראל, גם מצד ארצות הברית. בלשכת שר הביטחון יעלון בחרו שלא להתייחס לדברים.

יש לציין כי אם התכנית אפילו קרובה למימוש או רק תוגש כחלק מחבילת צעדים אפשריים בוני אמון, הדבר עלול לגרור את הקואליציה לסחרור - אותה קואליציה שבה קוראים בימים אלו שקד ובנט לפעולה הפוכה של סיפוח שטחים ביהודה ושומרון בתגובה על גל הטרור. גורמים מדיניים בירושלים הכחישו הערב את הדברים ואמרו כי "התכנית המדוברת כלל לא על הפרק".