שמעון ריקלין: "ינון לא קם והולך, הוא פייטר"

חברו של ח"כ ינון מגל שהופנו כלפיו טענות על הטרדות מיניות, מגיב לסערה ויוצא להגנתו: "תוך שעה-שעתיים אנשים מעמידים אדם לדין ושופטים אותו, הדברים עוד לא התבררו". ריקלין נפגש עם מגל לאחר חשיפת הטענות ואמר כי "הוא המום ותחושותיו קשות"

"ינון המום ממה שקרה, אבל הוא לא אחד שמוותר": חבר הכנסת ינון מגל, שעומד בצל סערה לאחר ששתי נשים טענו בפייסבוק כי הטריד אותן מינית, נפגש בצהריים (שלישי) עם איש הבית היהודי שמעון ריקלין במסעדה ושוחח עמו על הפרשה. בשיחה עם חדשות 2 Online לאחר הפגישה העריך ריקלין כי מגל לא יתפטר מתפקידו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני לא יודע מה יקרה אבל הוא לא נראה לי אחד שיקום וילך", אמר ריקלין. "ינון הוא פייטר, הוא אדם שנאבק. הוא רוצה להבין מה קורה פה והדיבורים על התפטרות הם לא במקום". ריקלין הדגיש שלמרות הטענות, לדבריו מגל ראוי להיות חבר כנסת.

"ינון די המום מכל מה שקרה, היא (רחלי רוטנר) לא אמרה לו אף פעם שהיא נפגעה מהדברים", אמר. "הוא למד על זה פעם ראשונה ממש מהפייסבוק שלה. התחושות שלו הן קשות ולא טובות".

"אני לא יודע מה קרה פתאום שזה יצא", הוסיף. "אני מקווה שזה לא קשור לזה שבעלה של רחלי עובד ב'גב האומה' וינון רב איתם לפני שבוע-שבועיים, ואני מקווה שזה לא קשור לסוגיות פוליטיות, שפתאום ינון נעשה פה אויב המדינה. אני לא מכיר את הפרטים, אני רק אומר שזה מוזר".

"תוך שעה-שעתיים מוציאים אדם להורג"

ח"כ יואל חסון שהיה אמור להשתתף בפאנל הערב עם ח"כ מגל הודיע על ביטול השתתפותו באירוע בשל הפרסומים. "אני דוחה בשאט נפש ובזעזוע כל מעשה של פגיעה בכבודה של כל אישה על רקע מיני", אמר חסון. ריקלין דחה בתקיפות את הודעתו של חסון ואמר כי מדובר ב"צדקנות מהסוג השפל ביותר". לדבריו, "זה חלק מתרבות עליהום. הדברים עוד לא התבררו ותוך שעה-שעתיים גם מעמידים אדם לדין, גם חורצים את דינו וגם מוציאים אותו להורג".

בעקבות הפרשה זימן יו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט את ח"כ מגל לפגישה. באגף החקירות של המשטרה בוחנים את הפרסומים אך במשטרה מבהירים כי בשלב זה איש עדיין לא זומן למסור עדות או להיחקר וכל פעולה נוספת בנושא תיעשה בהתייעצות ובכפוף להנחיות שהתקבלו מהפרקליטות ומהיועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין.