ועדת השרים אישרה: מאסר גם לקטינים בני פחות מ-14

האם זה מה שיעצור את "פיגועי הילדים"? החוק שאישרה ועדת השרים לחקיקה נועד למנוע מהפלסטינים לעודד ילדים לצאת לפיגועים בידיעה שלא יישבו בכלא. במקום בית סוהר - מעון נעול

המחבל בן ה-13. ארכיון (חדשות 2)

על רקע גל הטרור, הכנסת בדרך לאשר עונשי מאסר גם לקטינים בני פחות מ-14: ועדת השרים לחקיקה אישרה היום (ראשון) את הצעת החוק של ח"כ ד"ר ענת ברקו (ליכוד) לתקן את חוק הנוער, כך שניתן יהיה לגזור מאסר בפועל על קטין שעשה עבירה על רקע לאומני ונגזר דינו לפני הגיעו לגיל 14.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הצעת החוק, קטינים מגיל 12 - גיל האחריות הפלילית - ישהו במעון נעול עד שימלאו להם 14, ולאחר מכן ניתן יהיה להעבירם לכלא. הצעת החוק נועדה לגשר על הפרצה הקיימת בחוק לפיה למערכת הענישה אין אפשרות לגזור עונשים על נערים שטרם מלאו להם 14 שנים - ולא ניתן לשלוח אותם לבית הסוהר.

הצעת החוק הזו נוסחה עוד בתחילת החודש שעבר, עת החל גל הטרור הנוכחי. ופיגוע הדקירה בפסגת זאב שביצע אחמד מנאסרה בן ה-13 יחד עם בן דודו, רק הגביר את הצורך בחוק והעלה את המודעות למקרים אלה.

ח"כ ברקו, יוזמת הצעת החוק, מסרה כי היא מתכוונת "לזרז ככל הניתן את המשך קידומה של הצעת החוק, משום שההצעה הזו עשויה להציל חיים. כל עוד מגייסי הקטינים הללו בצד הפלסטיני יודעים כי בחוק הישראלי אין מענה ממשי לקטינים טרוריסטים בני פחות מ-14, צפויה רק התגברות התופעה, מתוך המחשבה שממילא רשויות האכיפה הישראליות ישלחו את אותם קטינים חזרה לבתיהם לאחר ביצוע מעשיהם".