סקר חדשות 2: הציבור מעדיף את גנץ על נתניהו

הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ הוא המועמד היחיד שהציבור מעריך שיוכל לנצח את נתניהו בהתמודדות ישירה. אחריו ברשימה נמצאים יאיר לפיד, יובל דיסקין, גבי אשכנזי ויצחק הרצוג

הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ הוא המועמד היחיד שהציבור מעריך שיוכל לנצח את בנימין נתניהו בהתמודדות לראשות הממשלה - כך עולה מסקר של ד"ר מינה צמח ומנו גבע ממכון מדגם בשיתוף "איי-פאנל" עבור מהדורת סוף השבוע של חדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתשובה לשאלת הסקר "את מי היית מעדיף כראש ממשלה?", בהתמודדות ישירה מול בנימין נתניהו קיבל הרמטכ"ל לשעבר גנץ 44% לעומת 32% בלבד של נתניהו. פער מפתיע של 12%. תוצאות מפתיעות לא פחות התקבלו כאשר ענו הנשאלים על יתר המועמדים.

סקר חדשות 2

שר האוצר לשעבר יאיר לפיד קיבל 32% לעומת 46% שהעדיפו את נתניהו. מאחוריו שני ביטחוניסטים - ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין עם 30% לעומת 46% של נתניהו. הרמטכ"ל לשעבר אשכנזי מאחוריו עם 29% לעומת 41% שהעדיפו את נתניהו.

מי שנמצא הרחק מאחור הוא מי שנחשב למועמד המוביל בבחירות האחרונות - יו"ר המחנה הציוני יצחק (בוז'י) הרצוג. על פי נתוני הסקר, הרצוג הוא המועמד עם הסיכוי הנמוך ביותר לנצח את נתניהו עם 28% לעומת 51% לנתניהו.

כשהצגנו אפשרות שגנץ יתמודד מול נתניהו כמועמד של מפלגת שמאל או מרכז, הפער בינו לבין נתניהו הצטמצם. גנץ מקבל 41%, מול נתניהו שמקבל37%.

סקר חדשות 2

בהקשר ישיר להעדפה שהביעו הנשאלים כלפי גנץ - סברו 44% מהם כי צריך להשאיר את תקופת הצינון בת ה-3 שנים על כנה. 34% חושבים שיש לקצר את תקופת הצינון ו-11% סבורים שדווקא יש להאריך אותה.