הקרב על הגז: לשכת נתניהו נגד השר גבאי

פרסום ראשון: האם נתניהו ימנע מהשר גבאי להעיד בשימוע בוועדת הכלכלה? מנכ"ל משרד ראש הממשלה מנסה לבלום את העדות בטענה שששר אמור להתיישר לפי עמדת הממשלה. עם זאת, גבאי עדיין צפוי להעיד בוועדה

קרב חזיתי. נתניהו נגד גבאי

פרסום ראשון: מאבקו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לאישור מתווה הגז מתקרב לנקודת הסיום שלו, ובשבוע הבא יחל השימוע המפורסם בוועדת הכלכלה - שיתקיים לפרוטוקול בלבד. למרות שהמתווה לא צפוי להיתקל בקשיים נוספים, בלשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו לא לוקחים סיכונים ונוקטים בצעדים נגד השר היחיד שהתנגד למתווה - השר להגנת הסביבה אבי גבאי (כולנו).

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

יו"ר ועדת הכלכלה איתן כבל (המחנה הציוני) זימן לשימוע השר גבאי, היחיד שהצביע בממשלה נגד המתווה - והוא אמור להיות העד הראשון שמדבר מטעם הממשלה בוועדה. בלשכת ראש הממשלה מנסים כעת למנוע את העדות הזו.

מנכ"ל המשרד אלי גרונר פנה הבוקר (רביעי) למנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד ולארז חלפון - שניהם מקורבים לכחלון, ראש המפלגה של גבאי, ואמר להם: "לגבאי אסור לדבר נגד הממשלה".

הישורת האחרונה של הקרב על הגז (פלאש 90 משה שי)

גרונר הסביר לשניים כי הנימוק לבקשתו הוא 'עיקרון האחריות המינסטראלית' שאומר כי לאחר שהחלטה מתקבלת אסור לשר לדבר נגדה, ולכן הוא לא יוכל לעשות זאת אם הוא רוצה להעיד בוועדה. "שלא ידבר נגד הממשלה אלא יצדיק אותה או לחלופין שיבטל את העדות", הוסיף.

המשתתפים בדיון עירבו גם את המשנה ליועץ המשפטי אבי ליכט. גבאי עדיין אמור להעיד, ובשלב זה הוא עדיין מתכוון למנות בשימוע את הסיבות שבשלן הוא כשר להגנת הסביבה הרים את ידו והצביע נגד המתווה.