נציגי הממשלה לא ישתתפו באזכרה לבן גוריון

האזכרה הממלכתית לרה"מ הראשון של מדינת ישראל צפויה להיערך במקביל להצבעות על התקציב. התוצאה: אף נציג מטעם הממשלה לא אישר את השתתפותו בטקס. יו"ר האופוזיציה במכתב בהול לרה"מ: "דחה את ההצבעה כדי לאפשר לשרים להשתתף ולמנוע חרפה"

"טעות חמורה שתביא חרפה". מכתבו של הרצוג (חדשות 2)

מבוכה בקואליציה: אף נציג ממשלה לא אישר את השתתפותו באזכרה הממלכתית לראש ממשלת ישראל הראשון דוד בן גוריון, שצפוי להיערך ביום רביעי הקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסיבה להיעדרות השרים נעוצה בהצבעות על תקציב המדינה, שמתוכננות להיערך במקביל לטקס. לפיכך, פנה יו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג לרה"מ נתניהו וליו"ר הכנסת אדלשטיין, והפציר בהם להורות על דחיית ההצבעה.

במכתב ששיגר לשני הבכירים ציין הרצוג כי היעדרות נציגי ממשלה מהטקס, שבו ישתתפו בני משפחתו של ראש הממשלה המנוח וכן הרמטכ"ל ואלופי צה"ל, תמיט חרפה של ממש על זכרו של בן גוריון ז"ל.

"לטעמי זו טעות חמורה שתביא חרפה של ממש על זכרו של ראש הממשלה הראשון, ומי שהכריז על הקמת המדינה", כתב הרצוג. "אני דורש להורות על הפסקת ההצבעות על התקציב כדי לאפשר לחברי הכנסת והשרים להשתתף באזכרה ולא לבזות את המעמד החשוב".

בסיום דבריו הביע הרצוג תקווה שקריאתו תיענה ובכך תיחסך מבוכה לממשלה. "כולי אמונה ותקווה שעם מעט רצון טוב והתגייסות אישית תוכל ממשלת ישראל לשמש דוגמא לאזרחיה ולכבד בנציגות ראויה של ראש הממשלה ושריה את אירוע האזכרה השנתי".