גם דרעי מתנגד למינויו של רן ברץ

מיועד לתפקיד המסביר הלאומי תקף בעבר גם את הרב עובדיה יוסף. בפוסט שפרסם ציין ברץ בין היתר כי "הרב עובדיה הזיק למדינת ישראל". בעקבות פרסום הדברים קרא דרעי שלא למנותו לתפקיד: "הוכיח את חוסר התאמתו המוחלטת"

אחרי שנחשפו דעותיו השנויות במחלוקת על ריבלין, אובמה, קרי ונתניהו - רן ברץ מסתבך כעת גם עם המגזר החרדי. הבוקר (ראשון) נחשף באתר "חדרי חרדים" כי ברץ תקף גם את הרב עובדיה יוסף וטען כי הוא "הזיק למדינת ישראל". בעקבות פרסום הדברים קרא יו"ר ש"ס אריה דרעי לראש הממשלה נתניהו לבטל את מינויו לראש מערך ההסברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ראיתי אצל עמית סגל את הווידאו החדש של הרב עובדיה", פתח ברץ את הפוסט שכתב בעבר. "אז אמנם נכון: הרב עובדיה נתן תחושת כבוד ושייכות לרבים, ובכל זאת דעתי הכללית על המפעל שלו שלילית מאוד. הוא הזיק לא רק למדינת ישראל, אלא גם במידה רבה לאותם אנשים שלהם בא לעזור".

ברץ הוסיף: "גם מובן מאליו שאידיאולוגית אני והרב עובדיה היינו די הפוכים כמעט בכל שאלה פוליטית, ואין לי שום יחס משמעותי לפסיקותיו או לחכמתו התורנית. אבל למרות כל אלו, בכל פעם שאני רואה אותו אני מתאהב בו וסולח על הכל. זהו, אין איזו תובנה, סתם רציתי לשתף".

"לא מתאים לתפקיד". רן ברץ

דרעי, שנחשף לדברים הקשים שאמר ברץ על מנהיגה הרוחני של מפלגתו, הצטרף לשרים גילה גמליאל וחיים כץ בקריאה שלא למנותו לתפקיד הבכיר. "ש״ס מגנה בחריפות את דברי הבלע של רן ברץ, נגד הרב עובדיה", ציין היום דרעי. "דבריו מוכיחים באופן נחרץ את חוסר שיקול דעתו ואת חוסר התאמתו המוחלטת לתפקיד".