נתניהו "נותן גז" למתווה הגז

נתניהו שיגר מכתב ליו"ר הוועדה, חבר הכנסת איתן כבל, וביקש לקיים התייעצות על המתווה וציין כי בכוונתו להפעיל את סעיף 52 לחוק ההגבלים העסקיים, שיאפשר לו לעקוף את הממונה ולהביא לאישור המתווה גם ללא אישורו

יפעיל את סעיף 52 (רויטרס, פלאש 90 משה שי)

צעד חשוב בדרך לאישור מתווה הגז: ראש הממשלה בנימין נתניהו פנה הערב (חמישי) ליו"ר ועדת הכלכלה, חבר הכנסת איתן כבל (המחנה הציוני) בדרישה לכנס את הוועדה להתייעצות לפני אישור המתווה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במכתב ששיגר לכבל ציין נתניהו כי בכוונתו להפעיל את סעיף 52 לחוק ההגבלים העסקיים, אותו סעיף ששר הכלכלה היוצא אריה דרעי (ש"ס) סירב להפעיל, כדי לעקוף את הממונה על ההגבלים העסקיים ולהביא את המתווה לאישור סופי.

דרעי הודיע ביום ראשון רשמית לנתניהו על התפטרותו מתפקידו - וזאת על מנת לאפשר לנתניהו ליטול את סמכויותיו הדרושות כדי להכשיר את מתווה הגז. "אני עושה זאת בצער והסיבה היא שלא נמצאה דרך לפתור את הוצאת מתווה הגז לדרך", הסביר דרעי את ההחלטה. ראש הממשלה אמר: "המשרד יעבור אליי ואני אאשר את המתווה".

מאגר תמר (אלבטרוס)

"הודעתי מהיום הראשון במשרד הכלכלה כי לא אחתום על סעיף 52 שמשמעותו - עקיפת הממונה על ההגבלים, וכשלא נמצא רוב בכנסת ללקיחת הסמכויות ממני, לא נותרה לי ברירה אלא להתפטר, כי המדינה חייבת לצאת לדרך עם מתווה הגז", הסביר דרעי את החלטתו. בתמורה לעזיבתו את התפקיד קיבל דרעי סמכויות נוספות כשהממשלה אישרה את סמכויות המשרד החדש שייקרא מעתה "המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל".

ביום שבת בערב יתקיימו במספר מוקדים בתל אביב, בירושלים, בבאר שבע, בחיפה ובראש פינה הפגנות נגד אישור המתווה המתגבש, תחת הכותרת "התרגיל המסריח 2015 - עוצרים את שוד הגז".