נתניהו מעכב את מינוי ברץ

ראש הממשלה ייפגש עם ראש מערך ההסברה הלאומי המיועד בעקבות דבריו השנויים במחלוקת: "הם אינם ראויים ולא משקפים את עמדותיי ולא את מדיניות הממשלה". ברץ התנצל: "הדברים שפרסמתי נכתבו בקלות הדעת"

נתניהו מעכב את מינוי ברץ (פלאש 90 תומר נויברג, רויטרס)

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב (חמישי) לסערה סביב התבטאויותיו של ראש מערך ההסברה הלאומי המיועד, שפורסמו לראשונה אמש בחדשות 2, והבהיר כי ייפגש עם ד"ר רן ברץ לשיחה עם שובו מפגישה עם נשיא ארה"ב ברק אובמה בתחילת השבוע הבא. משמעות הדברים היא שמינויו של ברץ לא יובא לאישור הממשלה ביום ראשון כפי שתוכנן תחילה, ושברץ לא יתלווה לנסיעה החשובה לוושינגטון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"קראתי לראשונה את הדברים שפרסם ד"ר רן ברץ ברשת, לרבות על נשיא המדינה, נשיא ארה"ב ואישי ציבור בארץ ובארה"ב", אמר נתניהו. "הם אינם ראויים ואינם משקפים לא את עמדותיי ולא את מדיניות הממשלה. ד"ר ברץ התנצל על הדברים, ביקש ללבן אותם בפגישה עמי וסיכמנו להיפגש עם שובי ארצה".

במקביל להודעת ראש הממשלה, פרסם הערב ברץ הודעת התנצלות בעמוד הפייסבוק שלו. "אני מתנצל על הדברים הפוגעניים שפרסמתי ברשת ביחס לנשיא המדינה, נשיא ארה"ב ואישי ציבור נוספים", כתב. "אני מצטער שלא עדכנתי את ראש הממשלה על דברים אלה קודם".

"הדברים שפרסמתי נכתבו בקלות הדעת ולעתים גם בבדיחות הדעת, בשפה שמתאימה לרשתות החברתיות ולאדם פרטי", הוסיף ברץ. "ברור לי היטב שבתפקיד ממלכתי יש להתנהג ולהתבטא אחרת. ביקשתי מראש הממשלה הזדמנות ללבן איתו את הדברים בימים הקרובים".

שרים בליכוד: לשקול מחדש מינוי ברץ‎

בעקבות הפרסום אודות התבטאויותיו של ד"ר ברץ הביעו היום גם שרים מהליכוד התנגדות למינויו לתפקיד ראש מערך ההסברה הלאומי. בריאיון לערוץ הכנסת אמרה השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל כי "יש לשקול את המינוי מחדש. אני מאמינה שראש הממשלה יראה את התמונה המלאה ויחליט בהתאם".

לדבריה של גמליאל הצטרף גם שר הרווחה חיים כץ שאמר כי יצביע נגד מינוי ברץ בממשלה. "מי שכנראה לא חושב פעמיים לפני שהוא מתבטא נגד סמלי המדינה - לא ראוי להיות נציגה", אמר כץ.

בבית הנשיא הגיבו אתמול בחריפות להתבטאויות של ד"ר ברץ. ״אנו רואים את הדברים בחומרה רבה ומנכ"ל בית הנשיא אף העלה את הנושא מול לשכת ראש הממשלה בבקשה להבין האם הדברים היו לנגד עיני ראש הממשלה עת קיבל החלטתו למנות את הנ״ל לתפקיד", נמסר מבית הנשיא.

"הדברים חמורים עוד יותר נוכח העובדה שמדובר בפקיד בכיר בשירות המדינה אשר אמור לשמש בתפקיד ייצוגי שכזה ולשקף את עמדותיה של מדינת ישראל בארץ ובעולם", הוסיפו בבית הנשיא.