רגב נגד יעלון: שכח שצה"ל צבא העם

לאחר ששרת התרבות הודיעה על פגישותיה עם מפקד גל"צ במטרה לבצע רפורמה בגלגלצ, הורה שר הביטחון יעלון על הפסקת השיחות בין השניים והודיע לה שלא תתערב בפלייליסט. אלא שרגב לא מוותרת: "אני מתכוונת לצאת למאבק ציבורי". מקורב ליעלון: "את הסיבובים הפוליטיים שלה שתעשה על מישהו אחר"

שרת התרבות והספורט מירי רגב תוקפת היום (חמישי) את שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, לאחר שאסר עליה לבצע רפורמות בתחנת הרדיו הצבאית גלגלצ של גלי צה"ל. "אני מבינה ששר הביטחון שכח שהצבא זה צבא העם", אמרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי דיווח שפורסם הבוקר ב"ידיעות אחרונות", יעלון הנחה את מפקד גלי צה"ל ירון דקל להפסיק להיפגש עם רגב ולא לשלוח נציגים מהתחנה לפגישות עם משרד התרבות. "אף אחד לא מתערב בפלייליסט בגלי צה"ל", אמר יעלון בשיחות סגורות. "אני לא מתערב בזה, ואף אחד אחר לא יתערב בזה".

רגב לא נותרה אדישה להוראתו של יעלון. "גלי צה"ל היא תחנה אליטיסטית, זה לא סוד", אמרה הבוקר רגב. "גם הרמטכ"ל אמר שאת גלי צה"ל צריך לסגור, והיא בטח לא צריכה להיות תחנה צבאית".

אולפן גלגלצ, ארכיון (עומרי נגבי)

"אמנים פוחדים להזדהות ולתקוף את גלגלצ", הוסיפה רגב. "איזה מין דבר זה? תחנה צבאית מאיימת על אמנים שזאת העבודה שלהם? היחידה שמזדהה זאת מאיה בוסקילה, וזה ממש לא רק זמרים מזרחיים. הגיע הזמן לעשות סדר בגלי צה"ל, צריך להפסיק לפחד. אין סיבה שמערכת הביטחון תחזיק את התחנה הזאת".

"שר הביטחון לא קשוב, לא רגיש לציבור, לקולות שעולים ממנו", היא טענה. "באמירתו הוא נותן גיבוי לירון דקל וגלגלצ להמשיך להיות פלייליסט שמייצג זרם אחד בחברה הישראלית ולהמשיך להיות חסם תרבותי".

"שתחפש כותרות במקומות אחרים"

"אני מתכוונת לצאת למאבק ציבורי, בכנסת", הבהירה רגב. "שיגיעו לכנסת מפקד גלי צה"ל ואנשי הפלייליסט".

מקורב ליעלון אמר בתגובה לחדשות 2 Online: "את הסיבובים הפוליטיים שלה שתעשה על מישהו אחר, לא עלינו. היא יכולה לצעוק עד מחר, בנעשה בגלי צה"ל השרה רגב לא תתערב. היא השמיעה את דעותיה בפני מפקד התחנה, ובזה החגיגה הסתיימה. כותרות שתחפש במקומות אחרים".