סאו אוסר על ח"כים לעלות להר הבית

פרסום ראשון: מ"מ מפכ"ל המשטרה שלח ליו"ר הכנסת מכתב ובו הוא מודיע שהוא אוסר על כל חברי הכנסת להיכנס להר הבית עד להודעה חדשה. "עליית חברי הכנסת בעת הזו תביא להגברת המתיחות בהר", נימק את ההחלטה

עכשיו זה רשמי: ממלא מקום המפכ"ל, ניצב בנצי סאו, אוסר באופן זמני על חברי הכנסת לעלות להר הבית. במכתב ששלח היום ליו"ר הכנסת, ח"כ יולי אדלשטיין, עדכן סאו על האיסור הזמני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לאור המתיחות הרבה השוררת בהר הבית בשבועות האחרונים, אשר את השלכותיה בדמות הפרות סדר ופיגועי טרור רצחניים ראינו לאחרונה בירושלים, באיו"ש ובשאר חלקי המדינה, ועל בסיס חוות דעת של גורמי הביטחון שהונחו בפניי, הנני סבור כי עליית חברי כנסת להר הבית, בעת הזו, תביא להגברת המתיחות בהר, מתיחות אשר בסבירות גבוהה תקרין ותשפיע על מצב הביטחון במדינה כולה", כתב סאו.

"משכך, לאור אחריותה של המשטרה לביטחון הנפש והרכוש, ובהתאם לסמכותי הקבועה בפקודת המשטרה, ועל דעת היועץ המשפטי לממשלה, החלטתי כי עד להודעה חדשה תיאסר עליית חברי כנסת להר הבית", הבהיר סאו.

"בהיותי מודע היטב לחופש התנועה המוענק בחוק לחברי הכנסת, לא אאחר להודיעך מיד לאחר שהמצב הביטחוני יאפשר ביטול איסור זה", הדגיש ממלא מקום המפכ"ל.

ההחלטה הזו מגיעה כחודש לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו אסר גם הוא באופן גורף על חברי הכנסת מלעלות להר הבית עקב גל הטרור. בשבוע שעבר, חרף האיסור, פקד את האתר ח"כ באסל גטאס מהרשימה המשותפת.