בשל ההסתה: בית הנשיא מסנן תגובות בפייסבוק

לחדשות 2 Online נודע כי בית הנשיא החל לסנן פוסטים הנכתבים על ידי הגולשים בעמוד הפייסבוק של הנשיא ראובן ריבלין – זאת בעקבות ריבוי של דברי הסתה רבים שנכתבו שם, מצד גורמים פלסטינים. "אנשים אצלנו עוברים על הפוסטים ומאשרים אותם", אמרו גורמים במשכן

ריבלין, ארכיון (חדשות 2)

בית הנשיא החל לסנן תגובות בדף הפייסבוק של נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, זאת בשל פרסום דברי הסתה מצד גורמים פלסטינים - כך נודע לראשונה לחדשות 2 Online. לפני מספר ימים אף נחסמה באופן מוחלט האפשרות לכתוב על הדף הרשמי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורמים בבית הנשיא הסבירו כי לאחר שהתקבלו תגובות נאצה רבות על הקיר, בעיקר מגורמים פלסטינים, הוחלט לחסום את העמוד לשימוש העוקבים ולהעביר את הפוסטים במידת הצורך לאנשי הביטחון במשכן הנשיא. עם זאת, ניתן עדיין להגיב בחופשיות על הפוסטים שמעלה הנשיא עצמו.

הבוקר (שני), בעקבות פניית חדשות 2 Online ולאחר שלא ניתן היה לראות את הפוסטים של העוקבים אחר הנשיא ריבלין, השיבו במשכן את הקטגוריה, אך הבהירו שהפוסטים במעקב.

"אנשים אצלנו עוברים על הפוסטים ומאשרים אותם", אמרו שם. מדובר בחלק של ה-VISITOR POSTS בעמוד הפייסבוק.

בחודשים האחרונים סופג ריבלין איומים רבים וקללות ברשת החברתית. גורמי הביטחון במשכן מתייחסים לעניין בתשומת לב רבה, והחומר אף הועבר למשטרה בחודש אוגוסט האחרון.

מבית הנשיא נמסר בתגובה: "העלאת פוסט לקיר הפייסבוק של העמוד הרשמי של נשיא המדינה נגישה לכל אדם. לאור העלאת פוסטים שעניינם קריאות ג'יהאד למיניהן והסתה פלסטינית, נבדקים הפוסטים בטרם מועלים אל הקיר הציבורי".

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.co.il

עמוד הפייסבוק של מתן חצרוני