ברקת נגד נתניהו: "הגיעה שעת המעשים"

במכתב חריף לראש הממשלה דורש ראש עיריית ירושלים תוספת תקציבים ומזהיר: "המשך ההתעלמות מצרכי ירושלים יהווה נצחון לטרור". הוא מתריע כי משרד האוצר נמנע מלתמוך בחיזוקה של ירושלים ומדגיש: "זוהי מטרה לאומית ראשונה במעלה". משרד רה"מ: "הממשלה משקיעה מיליארדים בפיתוח ירושלים, המכתב תמוה"

על רקע גל הטרור דורש ראש עיריית ירושלים מראש הממשלה תוספות תקציביות נכבדות לעירו. במכתב חריף ששלח לנתניהו כותב ברקת: "קצנו בדיבורים ובהצהרות פומביות על חשיבותה של ירושלים ומעמדה, הגיעה שעת המעשים. המשך ההתעלמות מצרכי ירושלים יהווה ניצחון לטרור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ברקת מאשים במכתבו כי "משרד האוצר נמנע מלתמוך בחיזוקה של ירושלים ולהעמיד את התקציבים המינימליים לשם כך. חיזוקה של העיר אינה רק מעניינה ומעניין תושביה, זוהי מטרה לאומית ראשונה במעלה".

הוא מדגיש כי "הדבר מצער ומפתיע פי כמה, כאשר ירושלים עומדת בפני אתגר ביטחוני גדול וחווה גל טרור הפוגע בכלכלתה ומשפיע על החיים בה - היכולת של בעלי העסקים להתפרנס, למשוך מבקרים וכמובן לשמור ולהבטיח את איכות החיים של כלל תושביה. אל לנו להעמיד בסכנה את המשך הצמיחה, הפיתוח המואץ ושינוי המגמות ההיסטורי בהם התחלנו".

ממשרד ראש הממשלה נמסר בתגובה למכתב ברקת: "הממשלה משקיעה מיליארדים בפיתוח ירושלים, בהיקפים ובקצב שלא היו כמותם: בשנת 2014 נתנה המדינה סיוע ישיר לעיריית ירושלים בהיקף של כ-420 מליון שקלים. רק באוגוסט האחרון הוקצה לעיר סיוע בהיקף של כ-450 מליון שקלים. זאת,בנוסף על השקעות עתק בפיתוח תשתיות הרכבת והכבישים וכלי סיוע רבים אחרים והטבות אחרות שמהן נהנית העיר במסגרת מדיניות הממשלה לפיתוח ירושלים כבירת ישראל. לראש העיר ולעיר ירושלים ישנה אוזן קשובה במשרד ראש הממשלה שמגובה בתוכניות ותקציבים, ולכן המכתב הזה תמוה".