השר יעלון: "הפלסטינים לא עמדו בהתחייבויות"

שר הביטחון התייחס בריאיון ל"פגוש את העיתונות" להחזרתן של גופות המחבלים לידי הרשות בניגוד להחלטת הקבינט. "הסכמנו להחזרת הגופות בתנאי שלא יהיו חגיגות, ולכן עצרנו את המהלך"

"לא סוחרים בגופות" (רויטרס)

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון התייחס הערב (שבת) להחזרתן של שבע גופות המחבלים לידי הרשות הפלסטינית ולהלוויות ההמוניות שנערכו בשטחי הרשות. "אנחנו לא סוחרים בגופות", הבהיר. "הפלסטינים לא עמדו בהתחייבויותיהם שלא יהיו חגיגות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"במידה שהדבר גורם להתלהמות, זו תקלה, החזרנו גופות בתנאי שלא יהיו חגיגות", הוסיף יעלון בריאיון ל"פגוש את העיתונות" עם רינה מצליח. "עצרנו את החזרת הגופות. זו לא הייתה טעות אבל זו אי עמידה של הפלסטינים בהתחייבויות. ראינו שהחזרת גופות גורמת לתסיסה ולכן נמשיך לפעול בהתאם להחלטות הקבינט".

שר הביטחון אף התייחס בעמימות לדיווחים אודות תקיפה ישראלית בסוריה היום. "תמיד מאשימים אותנו, ואני מבהיר שיש לנו קווים אדומים בקשר לסוריה", אמר. "איננו מתערבים בעניינים פנימיים, במלחמת אזרחים עקובה מדם, אבל מצד שני יש לנו אינטרסים: הפרה של הריבונות שלנו, העברות של אמצעי לחימה לארגוני טרור, אלה הקווים האדומים שאנחנו מגינים עליהם".

כשנשאל יעלון על גל הטרור המתמשך בישראל, אמר כי "לצערנו מלחמת העצמאות שלנו לא תמה. יש פה תופעה שמושפעת מהסתה של הרשות ושל גורמים אחרים". הוא אף הוסיף בקשר להריסת בתי המחבלים שנידונה כעת בבג"ץ כי "זהו צעד דרקוני, אך לעיתים הכרחי ונכון". ביחס לטענה כי הריסת הבתים הוכחה שלא אפקטיבית אמר יעלון כי "החלטנו להרוס ולפקח על כך שלא תהיה בנייה מחדש".