דרעי צפוי להתמנות לשר הפריפריה

בתחילת השבוע הבא צפוי השר לעזוב את משרד הכלכלה - ולהתמנות לשר הפריפריה: למעשה מדובר בתיק הנוסף בו הוא מחזיק - תיק פיתוח הנגב והגליל - עם אחריות על שכונות מצוקה ועוד תקציבים

שר הפריפריה הראשון: לאחר שנודע על כוונתו לעזוב את משרד הכלכלה עקב המחלוקת אודות מתווה הגז, צפוי השר דרעי לעזוב את המשרד כבר בתחילת השבוע הבא - ולהתמנות לשר הפריפריה. מדובר למעשה בעיבוי תיק הנגב והגליל בו הוא מחזיק בנוסף - כשלמעשה מדובר בתוספת של אחריות על שכונות מצוקה ועוד תקציבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשבוע שעבר דווח כי על רקע מתווה הגז התקוע - ולאחר שמוצו כל האפשרויות למציאת פתרון בעניין - דרעי צפוי לעבור ממשרד הכלכלה למשרד ממשלתי אחר. שינוי התפקיד מתרחש עקב התנגדותו של השר ויו"ר ש"ס לחתום על סעיף 52 שעוקף את הממונה על ההגבלים העסקיים וכדי לאפשר את החתימה על המתווה.

בריאיון ל"פגוש את העיתונות" עם רינה מצליח הודה דרעי כי הוא אינו מבין בענייני הגז: "זה נפל עליי בגלל שהממונה על ההגבלים לא רצה לאשר את ההסדר וסעיף ישן קבע שאני צריך לחתום", אמר דרעי.

לדברי דרעי, הוא ניסה תחילה להעביר את הסמכות הזו, אבל בעקבות פניה של פקידים בכירים שטענו בפניו שהמתווה לא טוב, הוא העביר לרה"מ מכתב עם שבעה סעיפים. "כל שבעת הסעיפים הללו שונו, זה מתווה שהוא הרע במיעוטו", טען היום יו"ר ש"ס שספג ביקורת על כוונתו.

"אני לא שלם עם זה", הודה דרעי, "אבל אני יודע שאני לא יכול לעצור את מתווה הגז". הוא הוסיף כי העובדה שעדיין לא הצליחו להוציא את הגז היא "מחדל ברמה של ועדת חקירה", כך כלשונו.

שר הכלכלה הוסיף כי הוא מתקשה לעזוב את המשרד שבראשו הוא עומד והיה שמח להישאר בו. לדבריו, הוא יפעל למצוא דרך להעביר את סמכויות הגז בדרך אחרת, ואם לא יצליח יעזוב את תפקידו. "אשאר כשר לנגב והגליל", טען דרעי.

במחנה הציוני הגיבו להתפטרות דרעי ממשרד הכלכלה וכינו אותה "מהלך נכלולי מבית היוצר של ביבי ודרעי. שני הפוליטיקאים האלו שמו להם למטרה להתחרות בכותבי בית הקלפים, ולעוות כל מסורת שלטונית תקינה וחוקית, ולשחק בציבור כמו שילד משחק בצעצוע. הקמת משרד לענייני פריפריה היא המשך הבדיחה העצובה של נתניהו על מצביעיו בצפון ובדרום".