"לא חושש לחיי, חושש לדמוקרטיה"

הנשיא ריבלין מגיב לדברי ההסתה שפרסם נגדו אחי רוצח ראש הממשלה חגי עמיר בעמוד הפייסבוק של, וטוען כי הוא חושש לעתידה של הדמוקרטיה. "האינטרנט הפך לכיכר השוק", אמר ריבלין. עמיר, ששוחרר למעצר בית, סירב להביע חרטה על הדברים

"חושש לדמוקרטיה". ריבלין (חדשות 2)

הנשיא ראובן ריבלין הגיב היום (רביעי) לדברי ההסתה שכתב נגדו חגי עמיר, אחיו של רוצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל, והביע את דאגתו לעתידה של הדמוקרטיה בישראל. "אני לא חושש לחיי כלל ועיקר, ואשתי אינה חוששת", הדגיש ריבלין. "אנחנו חוששים לדמוקרטיה".

"צריך להבין, היום האינטרנט הפך לכיכר השוק, כיכר העיר של העם בישראל והעם בכל העולם", הסביר הנשיא. "בכל פעם שקיימת שאלה אם מדובר בהסתה או בחופש ביטוי אני מחזק את ידי בית המשפט המפרש את הדברים לקולא מבחינת יכולת חופש הביטוי בישראל".

"ברמה האישית אין לי שום חשש, ברמה האישית יש לחשוש לדמוקרטיה", שב והבהיר ריבלין את עמדתו. "חופש הביטוי קודם לכל דבר, אבל כשיש ספק צריך להקל מפני שחופש הביטוי חשוב לנו לדמוקרטיה מכל דבר אחר".

הפוסט של חגי עמיר נגד ריבלין (צילום מסך)

חגי עמיר: "לא מתחרט על מה שכתבתי"

ריבלין אמר את הדברים בעקבות הפוסט המדובר שפרסם חגי עמיר בעמוד הפייסבוק שלו, בגינו אף נעצר ונחקר. "אני לא מתחרט על מה שכתבתי", אמר עמיר במהלך הדיון שנערך בעניינו בבית משפט השלום.

בחקירתו הודה עמיר בפרסום הפוסט, אך טען כי מדובר בדברים לגיטימיים שאין בהם כל הסתה. "הדברים האלה חוסים בצילו של חופש הביטוי", טען פרקליטו, עו"ד ארי שמאי. "מאז שהשתחרר מהכלא הפך עמיר לאדם רודף שלום. לא מדובר באדם ימני אלים שיש סיכוי שמחר ייקח נשק וינסה להגיע לרובי ריבלין".

"לא מתחרט". חגי עמיר (פלאש 90)

נציג המשטרה טען בבית המשפט כי אילו היה מדובר בפוסט של אדם אלמוני ייתכן שלא היו מתייחסים לנושא. אולם, לדבריו, "כשמדובר במי שריצה מאסר ממושך והוא אח של יגאל עמיר, ראוי שהדברים יוזכרו".