"לא אתן לאף ח"כ להבעיר את הר הבית"

ראש הממשלה תקף את ח"כ גטאס שעלה להר הבית בניגוד להנחיות שפרסם. "הוא עשה את זה אך ורק לשם הפרובוקציה, אך ורק כדי להלהיט את הרוחות", אמר נתניהו ששיגר מסר גם ליתר הח"כים. גם באופוזיציה תקפו את המהלך: "זה ניסיון להגביר את הרוחות"

ביקורת חריפה, נתניהו (רויטרס)

המערכת הפוליטית סוערת בעקבות עלייתו של חבר הכנסת באסל גטאס (הרשימה המשותפת) להר הבית - למרות הנחייתו המפורשת של ראש הממשלה להימנע מכך כדי להרגיע את הרוחות. נתניהו עצמו תקף את גטאס על התנהלותו ושיגר מסר גם לשאר חברי הכנסת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הר הבית שקט כבר שבועיים. אנחנו עושים כל מאמץ כדי לשמור על השקט הזה, אבל כנראה שיש מי שזה מפריע לו", אמר ראש הממשלה נתניהו. "חבר הכנסת גטאס עלה להר הבית, הלך למסגד אל-אקצא. אני מבטיח לכם שהוא לא עשה את זה כדי להתפלל, הוא עשה את זה אך ורק לשם הפרובוקציה, אך ורק כדי להלהיט את הרוחות".

גטאס בהר הבית, היום

"בהתאם להנחיה הכללית שלי, המשטרה הרחיקה אותו משם. אני לא אתן לאף חבר כנסת ושר כלשהו להבעיר את הר הבית, ואני קורא לכל חברי הכנסת ולאישי ציבור בכלל לנהוג באחריות ובייחוד בעת הזאת", הוא הוסיף במסר לאחר שגם התבטאויות של כמה מחברי הקואליציה גרמו להתססה.

גם באופוזיציה מתחו ביקורת חריפה על התנהלותו של חבר הכנסת. "עלייתו של גאטס להר הבית חמורה ביותר. זה ניסיון להגביר את הלהבות של הטרור בארץ. שוב הוא מלבה אש זרה ומיותרת בתקופה כל כך רגישה", אמר יו"ר האופוזיציה הרצוג, שהזכיר גם ההתבטאויות מעוררות מחלוקת של סגנית השר חוטובלי.

גם באופוזיציה זועמים, הרצוג (רויטרס)

השר לביטחון פנים גלעד ארדן התייחס אף הוא לנושא כשאמר שחברי הכנסת שעולים להר הבית "בזויים בעיניו", כך כלשונו. לדבריו, "הפרובוקציה הבזויה של ח״כ גאטס רק מעידה על עליבותו כנבחר ציבור. זהו צעד שיכול לעורר הסתה ולהביא לרצח. בלי פרובוקציות אין לגאטס זכות קיום כאיש ציבור".

השרה מירי רגב קראה להדיח את גאטס מהכנסת בעקבות מעשיו. "עלייתו להר הבית בניגוד להנחיית ראש ממשלה היא פרובוקציה שתעלה בחיי אדם. אסור לנו לתת לו ולחבריו לנצל את הדמוקרטיה כדי לפגוע באזרחי מדינת ישראל".

גם שר החינוך נפתלי בנט תקף את גטאס על ההחלטה לעלות להר הבית - דווקא בתקופה כה נפיצה בירושלים. "הח״כים הערבים שוברים שיא, מעולם לא פעלו נבחרי ציבור בחריצות כה גדולה, לפגוע כה עמוק בטובתם של בוחריהם", כך בסטטוס שהעלה לפייסבוק.