50% מהישראלים: להעביר שכונות ערביות במזרח ירושלים לרשות הפלסטינית

סקר מינה צמח עבור ערוץ הכנסת מגלה שמחצית מהישראלים תומכים ברעיון להעביר את השליטה בשכונות הערביות במזרח העיר לידי הפלסטינים. 58% מהנשאלים הביעו תמיכה בשלילת זכויות מערביי מזרח ירושלים

רוב המשיבים בעד שלילת זכויות לתושבי מזרח (חדשות 2)

אחד מכל שני ישראלים סבור שיש להעביר את השכונות הערביות במזרח ירושלים לפלסטינים - כך עולה מנתוני סקר חדש שערכה ד"ר מינה צמח עבור התכנית "שוברים כלים" בערוץ הכנסת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

משתתפי הסקר התבקשו להשיב האם לדעתם על המדינה לבטל את זכויות ערביי מזרח ירושלים שסופחו לישראל. 58% השיבו שעל המדינה לבטל את זכויותיהם של הערבים המתגוררים בשכונות אלה. 35% מהנשאלים ענו כי אסור לישראל לשלול את זכויותיהם של הערבים תושבי מזרח ירושלים. בין השאר מדובר על שלילת תשלומי הביטוח הלאומי ומספר רישוי ישראלי לרכביהם.עם זאת, כאשר מזכירים לציבור מהו המחיר הכלכלי של ההחזקה בשכונות הללו - מתקבלות תשובות אחרות. מהסקר עולה כי 50% מהנשאלים סבורים שעל ישראל להעביר את השכונות הערביות במזרח ירושלים לאחריותה של הרשות הפלסטינית. לעומתם, 41% השיבו כי ישראל לא צריכה לוותר על ריבונותה בשכונות הללו.

התפרעויות בשועפאט. ארכיון (רויטרס)

מהסקר עולה כי הישראלים מעדיפים למעשה לוותר על שטחי השכונות הערביות מאשר להעניק לערביי מזרח העיר זכויות כלכליות וחברתיות.

ומה ראשי המפלגות בישראל חושבים שיש לעשות עם מזרח ירושלים?