חוטובלי: "החלום - דגל ישראל בהר הבית"

ראש הממשלה נתניהו שב על עמדת ישראל לפיה אין כוונה לשנות את הסטטוס קוו בהר הבית, אך סגנית שר החוץ נשמעת אחרת לגמרי. בריאיון לערוץ הכנסת אמרה חוטובלי: "זו בירת ישראל וזה המקום הקדוש ביותר לעם היהודי"

בזמן שראש הממשלה מנסה לשכנע את העולם שישראל לא פועלת לשינוי הסטטוס קוו בהר הבית סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי משמיעה עמדות אחרות - ולא בפעם הראשונה. "זה החלום שלי לראות את דגל ישראל מתנוסס בהר הבית", אמרה חוטובלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בריאיון לנחמה דואק בתכנית "חיידק פוליטי" שתשודר מחר (שלישי) בערוץ הכנסת סיפרה חוטובלי על שאיפותיה, זאת על אף מאמציו של ראש הממשלה בנימין נתניהו להרגיע את המתח סביב הר הבית.

"צריך להניף את הדגל, חד משמעית", אמרה סגנית השר בריאיון. "אני חושבת שזה מרכז הריבונות הישראלי, בירת ישראל, המקום הכי קדוש ביותר לעם היהודי, זהו החלום שלי לראות את דגל ישראל מתנוסס בהר".

"אם אני הייתי אומרת לראש הממשלה מה נכון - הרי שבעיני בטח לא נכון לראות שם דגלי דאע"ש ודגלי חמאס, זהו בעיני זה ביזיון אחד גדול", המשיכה. "צריך להניף את הדגל, זו בירת ישראל וזה המקום הקדוש ביותר לעם היהודי".

ח"כ יואל חסון מהמחנה הציוני הגיב בזעם לריאיון וקרא לנתניהו לפטר את חוטובלי לאלתר. לדבריו, "בעקביות ובעיקשות של פרד ממשיכה סגנית השר המשיחית חוטובלי להצית את המזרח התיכון כולו. היא חוזרת על קריאתה להניף את דגל ישראל על הר הבית, כאילו שהמצב לא נפיץ דיו".

"אין שינוי במדיניות הממשלה"

בעקבות הסערה שגרמו דבריה, פרסמה חוטובלי הבהרה מאוחר יותר שבה נכתב: "הדעות הפרטיות שלי אינן מדיניות הממשלה, ואני בוודאי מחויבת למדיניותה, כפי שביטא אותה ראש הממשלה בנימין נתניהו במוצאי שבת, בכך שהצהיר שלא יהיה שום שינוי בסטטוס קוו בהר הבית".

בהמשך לדברים פרסמה לשכת ראש הממשלה נתניהו הודעת הבהרה בה הודגש כי "המדיניות של ממשלת ישראל באשר להר הבית, באה לידי ביטוי על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו בהודעתו ממוצאי שבת, ואין בה שום שינוי. רה״מ נתניהו הבהיר שהוא מצפה שכל חברי הממשלה יפעלו על פיה.