סגן שר הביטחון נגד המשנה ליועמ"ש: "ריח חריף של ניסיון להבאיש שמו של נבחר ציבור"

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, דינה זילבר, שיגרה לשר יעלון מכתב חריף ובו מתחה ביקורת על השתתפותו של סגן השר בן-דהן בהפגנה לא-חוקית במאחז ליד קריית ארבע. כעת הוא תוקף: "מכתב הנזיפה נשלח ללא בדיקת העובדות לאשורן"

בן דהן: רוצים להבאיש את שמי (פייסבוק)

אחרי הפרסום אמש (ראשון) בחדשות 2 שלפיו המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, דינה זילבר, שיגרה מכתב לשר הביטחון יעלון וביקשה ממנו לנזוף בסגנו אלי בן-דהן עקב השתתפותו בהפגנה בלתי-חוקית במאחז "חזון דוד" ליד קריית ארבע - שלח הערב האחרון מכתב לשרת המשפטים איילת שקד ובו כתב כי "מכתב הנזיפה נשלח ללא בדיקת העובדות לאשורן; עולה ריח חריף של ניסיון להבאיש שמו של נבחר ציבור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במכתבו ביקש בן-דהן משרד ומהיועץ המשפטי לממשלה לבדוק מדוע, לטענתו, זילבר לא יצרה עמו קשר טרם האשימה אותו וכי טענותיה אינן מדויקות "בלשון המעטה". לדברי בן-דהן, "האירוע שבו השתתפתי נערך על הכביש הראשי המוביל למערכת המכפלה, מרחק עשרות מטרים מחזון דוד ומטרתו הייתה לחזק את תושבי קריית ארבע וחברון שמדי יום מתבשרים, לצערנו, על עוד פיגוע באזורם. באירוע השתתפו גורמי צבא ומשטרה שאף סייעה לקיום האירוע".

עוד הוא מציין כי "חמור בעיניי כיצד פקיד, בכיר ככל שיהיה, קורא לפעול נגד נבחר ציבור, על אחת כמה וכמה כשלא בירר את הטענות לאשורן. בנוסף, לא ברור לי כיצד מכתבה של זילבר הגיע ישירות לתקשורת עוד לפני שהגיע אליי?".

דינה זילבר (חדשות 2)

משרד המשפטים נגד בן דהן: "סגן השר השתתף בהפגנה לא חוקית"

זילבר כתבה אתמול ליעלון: "האירוע עצמו הוא חמור. לחומרה זו מתווספת השתתפותו של סגן שר הביטחון באירוע. העובדה שסגן שר נוטל חלק בפעילות בלתי חוקית ובכך מעודד אותה תוך הפרת חוק הפרת סדר דין של בית המשפט העליון והפרת צו האלוף היא בלתי מתקבלת על הדעת ופוגעת פגיעה קשה באמון הציבור בממשלה".

המשנה ליועמ"ש הוסיפה כי נוכחותו של סגן השר בן דהן בהפגנה פוגעת בתדמית הממשלה. "הפגיעה הנגרמת לממשלה, לתדמיתה ולמשילותה, אף מועצמת במצב בו סגן שר משתתף באירוע בלתי חוקי אשר משרדו הוא אשר אמון בין היתר על מניעתו", קבעה המשנה ליועמ"ש.

"אבקש את התערבותכם המיידית והנחייתכם לסגן השר שלא לפעול באי חוקיות", סיכמה זילבר את דבריה. שר הביטחון יעלון אמר בתגובה כי יפעל בנושא לכשיחזור מחו"ל ואמר כי הוא רואה את הדברים בחומרה.