אדלשטיין נגד מנהל בתי המשפט: "לא ראוי שפקיד יתקוף אישית ח"כ"

יו"ר הכנסת תוקף בחריפות את השופט מיכאל שפיצר, אחרי שהאחרון שיגר מכתב לאדלשטיין ובו תקף את ח"כ מוטי יוגב בעקבות דבריו על בית המשפט העליון: "תמוה בעיניי ולא ראוי שפקיד, בכיר ככל שיהיה, יפנה ליושב-ראש הכנסת שלא באמצעות הממונים עליו תוך מתקפה אישית נגד ח"כ נבחר וייתן פומבי לדברים בטרם יזכה לתגובה כלשהי

"לא ראוי שפקיד יתקוף אישית ח"כ" (פלאש 90, יונתן סינדלר)

אחרי שמנהל בתי המשפט, השופט מיכאל שפיצר, פנה ליו"ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין ושיגר מכתב שבו הוא מבקר בחריפות את ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) בעקבות התבטאויותיו כלפי בית המשפט העליון, הגיב אדלשטיין לפנייה ותקף את שפיצר: "תמוה בעיניי ולא ראוי שפקיד, בכיר ככל שיהיה, יפנה ליושב-ראש הכנסת שלא באמצעות הממונים עליו תוך מתקפה אישית נגד ח"כ נבחר וייתן פומבי לדברים בטרם יזכה לתגובה כלשהי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לצד זאת, הוסיף אדלשטיין כי הוא "חרד מהמתקפות הבוטות נגד בתי המשפט והשופטים" וקרא "לשמור על כבודה ועצמאות המוחלטת של מערכת המשפט". בשבוע שעבר תקף ח"כ יוגב בחריפות את בית המשפט העליון ואת השופט עוזי פוגלמן על כך שעיכב זמנית הרס בתי המחבלים לצורך בדיקה. היום הוא ספג ביקורת חריפה מצד מנהל בתי המשפט שהאשים אותו בהסתה.

במכתב ששיגר השופט מיכאל שפיצר ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, הוא טען כי מערכת המשפט פתוחה לביקורת גם כאשר היא מנוסחת באופן בוטה ופוגעני, אלא שלשיטתו, יוגב הרחיק לכת. "אמירתו קיצונית ומסיתה כלפי שופט בישראל", טען בדבריו. הוא דרש מאדלשטיין לפעול על מנת להשתמש בכלים העומדים ברשותו כדי למנוע הסתה מסוג זה.

לטענתו, "מדובר באמירה שבימים אלו, יש בה משום התרת דמו של השופט פוגלמן". במכתבו הזכיר אמירה מעוררת מחלוקת נוספת של יוגב, לפיה צריך לעלות על בית המשפט העליון בדחפור מסוג D9. "הדברים מביאים אותנו למסקנה כי קיים חשש של ממש לעידוד מצידו להרמת יד על בית המשפט ושופטיו".

בפוסט מעורר המחלוקת שהעלה יוגב בשבוע שעבר הוא כתב: "שופט בית המשפט העליון עוזי פוגלמן, בפסק דינו מהיום, שעיכב הרס בתי מחבלים רוצחים, שם את עצמו בצד של האויב. על זכויות רוצחים הוא מגן, ובכך מונע ענישה מרתיעה ומסכן חיים".

בהמשך דבריו שב יוגב ותוקף אישית את השופט פוגלמן בהקשר לפסקי דין נוספים של בית המשפט העליון שהיה שותף להם: "אני קורא לשופט פוגלמן לפשוט את מדי השופט ולהצטרף לרשימה המשותפת שפסיקותיו כדעותיה".