מנהל בתי המשפט מזהיר: ח"כ יוגב התיר דמו של שופט

מנהל בתי המשפט שיגר מכתב ליו"ר הכנסת ואמר כי ח"כ מוטי יוגב התיר דמו של שופט העליון עוזי פוגלמן. יוגב תקף בשבוע שעבר בחריפות את בית המשפט העליון ואת השופט פוגלמן על כך שעיכב זמנית הרס בתי המחבלים שרצחו את בני משפחת הנקין

ח"כ יוגב, ארכיון (פלאש 90)

חבר הכנסת מוטי יוגב (הבית היהודי) תקף בשבוע שעבר בחריפות את בית המשפט העליון ואת השופט עוזי פוגלמן על כך שעיכב זמנית הרס בתי המחבלים לצורך בדיקה. כעת סופג יוגב ביקורת חריפה מצד מנהל בתי המשפט שמאשים אותו בהסתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במכתב ששיגר השופט מיכאל שפיצר ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, הוא טוען כי מערכת המשפט פתוחה לביקורת גם כאשר היא מנוסחת באופן בוטה ופוגעני, אלא שיוגב הרחיק לכת. "אמירתו קיצונית ומסיתה כלפי שופט בישראל", טען בדבריו. הוא דרש מאדלשטיין לפעול על מנת להשתמש בכלים העומדים ברשותו כדי למנוע הסתה מסוג זה.

לטענתו, "מדובר באמירה שבימים אלו, יש בה משום התרת דמו של השופט פוגלמן". במכתבו הזכיר אמירה מעוררת מחלוקת נוספת של יוגב, לפיה צריך לעלות על בית המשפט העליון בדחפור מסוג D9. "הדברים מביאים אותנו למסקנה כי קיים חשש של ממש לעידוד מצידו להרמת יד על בית המשפט ושופטיו".

בפוסט מעורר המחלוקת שהעלה יוגב בשבוע שעבר הוא כתב: "שופט בית המשפט העליון עוזי פוגלמן, בפסק דינו מהיום, שעיכב הרס בתי מחבלים רוצחים, שם את עצמו בצד של האויב. על זכויות רוצחים הוא מגן, ובכך מונע ענישה מרתיעה ומסכן חיים".

בהמשך דבריו שב יוגב ותוקף אישית את השופט פוגלמן בהקשר לפסקי דין נוספים של בית המשפט העליון שהיה שותף להם: "אני קורא לשופט פוגלמן לפשוט את מדי השופט ולהצטרף לרשימה המשותפת שפסיקותיו כדעותיה".