"נתניהו, נכשלת בביטחון האישי"

תחת הכותרת "אין ביטחון בלי פתרון מדיני" צעדו הערב אלפי פעילי שמאל בתל אביב. הם מחו על גל הטרור שפוקד את המדינה ועל כך שהממשלה לא מוצאת פתרון למצב. "אין פתרון צבאי ולכן צריך להציע צעדים קונקרטיים לסיום הכיבוש", קראה יו"ר מרצ זהבה גלאון

אלפי בני אדם השתתפו הערב (שבת) בהפגנה שקיימו ארגוני השמאל בתל אביב. במהלך האירוע קיימו המפגינים מצעד מכיכר רבין בעיר למתחם שרונה, תוך שהם קוראים לממשלה לפעול להשגת פתרון מדיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במסגרת המחאה שהתקיימה ביוזמת ארגון "שלום עכשיו" השתתפו פוליטיקאים ואנשי שמאל תחת הקריאה "אין ביטחון ללא פתרון מדיני". יושבת ראש מרצ זהבה גלאון, אמרה במהלך ההפגנה כי הדרך היחידה לסיום גל האלימות היא במתן תקווה ואף קראה לראש הממשלה להתפטר - זאת מאחר ונכשל בתפקידו.

"נכשלת בלספק ביטחון אישי לאזרחי ישראל, בלהציע חזון כלשהו לשינוי המציאות, לך הביתה", קראה גלאון. "יש דרך אחת לסיים את מעגל האלימות, המלחמה והנקמה ולהציע תקווה לאזרחי ישראל מכיוון שאין פתרון צבאי, צריך להציע תכנית אמיתית הכוללת צעדים קונקרטיים לקראת סיום הכיבוש והשליטה של ישראל על עם אחר".

לדברים הללו הצטרפה גם ח"כ סתיו שפיר (המחנה הציוני) שטענה כי מחנה הימין מחסל את המפעל הציוני. "בקמפיין שלהם הם אמרו שהמפלגה שלי מכוונת את דעא"ש לירושלים", פתחה את דבריה. "אבל במשמרת של מי ירושלים עולה בלהבות? במשמרת של מי אנשים מפחדים לצאת מהבית? במשמרת של מי הכבישים הפכו להיות לא בטוחים? במשמרת של מי מבצעים לינץ׳ ברחובות באנשים חפים מפשע? במשמרת של מי מאיימים חברי כנסת על שופטי ישראל? במשמרת של מי ישראל נכנסת לבידוד בינלאומי? במשמרת של ביבי".