שר הכלכלה דרעי עשוי לעבור בקרוב מתפקידו

על רקע אי ההסכמות בנושא מתווה הגז, ייתכן כי השר דרעי צפוי לעבור בקרוב למשרד ממשלתי אחר - זאת לאחר שמוצו כל האפשרויות להעברת מתווה הגז בכנסת, ללא הצלחה. ככל הנראה שדרעי צפוי לעבור למשרד ממשלתי אחר שאיננו משרד הפנים

דרעי עם נתניהו. תפקיד שר חלופי בקרוב? (חדשות 2)

על רקע מתווה הגז התקוע, האם השר דרעי עשוי לעבור בקרוב מתפקידו? לאחר שמוצו כל שאר האפשרויות, נבדקת האפשרות ששר הכלכלה אריה דרעי יעבור למשרד ממשלתי אחר. השר דרעי עשוי לעבור בקרוב למשרד אחר, מפתיע, שהוא אינו בהכרח משרד הפנים. זאת כדי לאפשר את החתימה על מתווה הגז, הצעד שמונע כבר חודשים ארוכים את אישור המתווה שבו ראש הממשלה כל כך חושק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בשבועות האחרונים נבדקו ברצינות כמה אפשרויות. בין היתר, התקיימו מגעים מתקדמים עם יש עתיד על שינויים במחיר הגז, אולם הדבר סוכל ברגע האחרון בגלל התנגדות שר האנרגיה. עוד נבחנה האפשרות לשכנע את ישראל ביתנו לתמוך במתווה, וכן ניסיון לגייס חברי כנסת ערבים. האפשרות האחרונה ירדה סופית מעל הפרק בגלל גל הטרור, וחוסר הרצון של הממשלה והח"כים הערבים כאחד להצטייר כמי שמקיימים מגעים זה עם זה.

הבוקר נפגש ראש הממשלה פעם נוספת עם דרעי. לפי הידיעות במערכת הפוליטית, נתניהו יודע כי אם יתברר סופית ששאר האפשרויות מוצו, יסכים דרעי לעזוב את תפקידו ולעבור למשרד ממשלתי אחר. בניגוד לפרסומים, עד עתה לא נעשתה כל פנייה לשר סילבן שלום לוותר על משרד הפנים, ונראה שמדובר במשרד ממשלתי אחר.

בניגוד לשמועות במערכת הפוליטית, אין סיכום על הצטרפות קרובה של ישראל ביתנו לממשלה. מקור הידיעה בנסיונות תיווך של אחד משרי הממשלה לפני כחודש וחצי, שבהם הבהיר ליברמן כי יסכים להיכנס לממשלה רק תמורת תיק הביטחון וסמכויות נרחבות, צעד שנתניהו אינו מעוניין להיענות לו.