גיסו של אבו מאזן נותח בישראל

קרובו של יושב-ראש הרשות הפלסטינית קיבל טיפול מציל חיים בבית החולים אסותא בתל אביב - זאת על רקע ההאשמות בין ראש הממשלה נתניהו לאבו מאזן. בשנה שעברה נותחה גם אשתו של יו"ר הרשות באותו מוסד רפואי

ארכיון (רויטרס)

בצל ההאשמות הקשות בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ליושב-ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן, עבר גיסו של האחרון ניתוח מציל חיים בבית החולים אסותא בתל אביב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשנה שעברה אושפזה גם אום מאזן, אשתו של מחמוד עבאס, בבית החולים הפרטי אסותא ברמת החייל שבתל אביב לצורך ניתוח מורכב. חדרה של אמינה עבאס, אשתו, הוצב תחת אבטחה כבדה. עבאס הועברה לישראל לצורך ניתוח מורכב, שדורש טיפול מקצועי שלא קיים ברשות הפלסטינית, וזהותה נשמרה בסוד.

נתניהו לקרי: "אבו מאזן מפיץ שקרים" (עמוס בן גרשום לע"מ)

נתניהו לקרי: "אבו מאזן מפיץ שקרים"

מוקדם יותר היום נועדו ראש הממשלה בנימין נתניהו ומזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי בברלין שבגרמניה ודנו במצב הביטחוני בישראל. בתום הפגישה שנמשכה ארבע שעות, הסכימו השניים על הצורך להפסיק את ההסתה, להוריד מתחים ולהחזיר את הרגיעה לאזור.

נתניהו חזר על מחויבותה של ישראל לשמירה על הסטטוס קוו בהר הבית, ואילו קרי אמר שידון עם עבדאללה מלך ירדן על הדרכים להשבת הרגיעה בפגישתם המשותפת בשבת הקרובה. קרי הוסיף וציין שהוא מאמין כי גם הישראלים וגם הפלסטינים מעוניינים בהפסקת ההסלמה.

"יש להפסיק את ההסתה והאלימות", אמר קרי בפתח הפגישה. "אני חושב שזה קריטי. המפגש הזה בינך וביני חשוב מאוד כדי לקחת אותנו מעבר לגינויים ולרטוריקה. יש למצוא דרך שתבנה אפשרות שאינה נמצאת כיום, לקראת תהליך רחב יותר".

"אני חושב שהגיע הזמן שהקהילה הבינלאומית תאמר בבירור לנשיא עבאס: חדל מהפצת השקרים בנוגע לישראל", הוסיף נתניהו, "שקרים לפיהם ישראל מבקשת לשנות את הסטטוס קוו בהר הבית, שקרים לפיהם ישראל רוצה להרוס את מסגד אל-אקצא ושקרים לפיהם ישראל מוציאה להורג פלסטינים. הכול בדיה. אנו נשארנו מחויבים לסטטוס קוו".

"אנו אלו ששומרים על האתרים הקדושים", הוא הדגיש. "ישראל פועלת להגן על אזרחיה, כפי שהייתה עושה כל דמוקרטיה מול התקפות זדוניות ובלתי פוסקות כאלה. כדי ליצור תקווה, עלינו לעצור את הטרור. כדי לעצור את הטרור, עלינו להפסיק את ההסתה".