נתניהו מודה: הבנייה בהתנחלויות בשפל

ראש הממשלה נתניהו חשף כי בכהונתו נבנו ביהודה ושומרון פחות יחידות דיור מאשר בתקופה של קודמיו בתפקיד – ברק, שרון ואולמרט. לדבריו, הטענות הפלסטיניות לפיהן האלימות קשורה לבנייה בהתנחלות שקריות

ירידה בהתחלות הבנייה, נתניהו (רויטרס)

בנאום שנשא בפני הקונגרס הציוני בבנייני האומה בירושלים, ניסה היום (שלישי) ראש הממשלה בנימין נתניהו להדוף את הטענות כי האלימות הפלסטינית מגיעה בתגובה לבנייה בהתנחלויות - תוך שהוא מודה בשפל חסר תקדים בהתחלות הבנייה ביהודה ושומרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בכהונתי הראשונה בתפקיד בנינו בממוצע 3,000 יחידות דיור מדי שנה ביהודה ושומרון, בשנה היחידה של ברק בראשות הממשלה נבנו 5,000 יחידות. אצל שרון נבנו 1,900 יחידות דיור. בתקופת אולמרט המספר ירד ל-1,700", אמר ראש הממשלה. "בהתחשב בנסיבות, בכהונתי זו ירדנו ל-1,500".

"יש סיבות לכך ואנחנו יכולים לדבר עליהן בהזדמנות אחרת, אבל עובדות הן עובדות - המספרים האלה מדויקים", הוסיף נתניהו בנאום שעלול לגרום לו לחיכוכים נוספים עם ראשי המתנחלים. "אז במקום עלייה אנחנו רואים ירידה בבנייה בהתנחלויות".

נתניהו הבהיר כי חשף את הנתונים כדי לשלול את ההסתה הפלסטינית, שמאשימה את ההתנחלויות באלימות. "אני מעלה את זה כי זה נושא שעולה שוב ושוב בטענה שהפלסטינים מפגינים בגלל הבנייה. אני מצטער - זה פשוט לא נכון. ואני מגיש את העובדות".

נתניהו בסמוך להתנחלות, ארכיון (רויטרס)

ברשות מאיימים להפסיק את התיאום

בתוך כך מאיימים היום ברשות הפלסטינית לפתוח בצעדים להפסקת התיאום הביטחוני עם ישראל - כך לפי מקור בוועד הפועל של אש"ף. לדברי הבכיר הפלסטיני וואסף אבו-יוסף, יו"ר הרשות אבו מאזן יקבל היום בצהריים את הדוח המלא שהכינה הוועדה המדינית מטעם הוועד הפועל בנושא.

הדוח שיוגש צפוי להמליץ, בהתאם להחלטה מחודש מארס השנה, להשהות את ההסכמים הביטחוניים, המדיניים והכלכליים עם ישראל, כיוון שאינה עומדת בהתחייבויותיה. הדוח יקבע כיצד תיושם ההחלטה. לדברי אבו יוסף, אבו מאזן תומך בהמלצות באופן עקרוני.

בהכנת הידיעה השתתף ירון שניידר.