רה"מ: שאיש לא ייקח את החוק לידיו

נתניהו התייחס ללינץ' שבוצע בבאר שבע באריתראי שנחשד כמחבל והדגיש: "אדם שנקלע לזירת אירוע צריך לפנות את השטח לכוחות הביטחון". הוא האשים כי ההסתה ברשתות החברתיות היא הדלק לפיגועים ואמר: "נודיע על צעדים מרחיקי לכת נגד התנועה האסלאמית"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (שני) לפיגוע הירי הקטלני שאירע אמש בתחנה המרכזית בבאר שבע. נתניהו התייחס ללינץ' שנעשה באזרח האריתריאי הפטום זרהום וקרא לציבור הישראלי להנמיך את הלהבות. "שאף אחד לא ייקח את החוק לידיים", אמר נתניהו בפתח ישיבת סיעת הליכוד בכנסת. "אדם שנקלע למקום האירוע צריך לפנות את השטח לכוחות הביטחון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נתניהו התייחס לגל הטרור והאשים את חמאס, הרשות הפלסטינית ואת התנועה האסלאמית בהסתה נגד ישראל. "מה שאנחנו רואים עכשיו זה שילוב בין בן לאדן לצוקרברג", הוא אמר. "ההסתה ברשתות החברתיות היא המניעה את מעשי הרצח, אנחנו רואים זאת בבירור".

"תחקרנו את המפגעים שנותרו בחיים", הסביר נתניהו. "נכנסנו לעמודי הפייסבוק של אלו שנהרגו בזמן ניסיונות הרצח, ואנחנו רואים בבירור שיש הסתה מאוד ממוקדת והיא מפעילה את מעשי הרצח הללו".

הנרצח בפיגוע, סמל עמרי לוי (דובר צה"ל)

"אנחנו גם יודעים שזה לא מקרי", הוא הבהיר. "ההסתה באה ממוקדים ברורים. בימים הקרובים אנחנו נודיע על שורת צעדים שננקוט נגד התנועה האסלאמית. מחובתנו להגן על אזרחי המדינה ואנחנו לא יכולים לקבל את זה שאזרחי המדינה מסיתים נגד קיומה של המדינה ומעודדים פעולות שגובות את חייהם של חפים מפשע".

הבוקר הותר לפרסום כי המחבל שביצע את פיגוע הירי בבאר שבע הוא מוהנד אלעוקבי, ישראלי ממוצא בדואי תושב המועצה המקומית חורה בנגב. במסגרת החקירה עצרו לוחמי הימ"מ של מרחב נגב והמחוז הדרומי והשב"כ בן משפחה של המחבל, החשוד החשוד כי סייע לו לבצע את הפיגוע. בהמשך חקירתו יובא החשוד לדיון בהארכת מעצרו.