54% מהערבים: "הח"כים אינם מייצגים אותנו"‎

סקר חדשות 2 מראה שזו לא רק תחושה: 54% מהציבור הערבי בישראל מאמין שחברי הכנסת הערבים לא מייצגים אותם. עם זאת, מעטים מהנשאלים חושבים שהפלסטינים הם אלו שצריכים לעשות משהו כדי לסיים את גל הטרור. הרוב, חושבים שהאחריות מוטלת על ישראל

ארכיון (איתי עמיקם)

כשמקשיבים לחברי הכנסת הערבים, נדמה שהם עוסקים רק בסוגייה הפלסטינית ולא בבעיות היומיום במגזר. החלטנו לבדוק את התחושה הזו. סקר מיוחד שערכו מנו גבע ומינה צמח ממכון המחקר "מדגם" בשיתוף "סטאט-נט" עבור חדשות 2 מגלה שזו לא רק תחושה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

54% מהנשאלים מאמינים שחברי הכנסת הערבים לא מייצגים אותם, 25% אומרים כי חברי הכנסת הערבים די מייצגים אותם, ורק מיעוט של 16% אומרים כי הם מייצגים אותם מאוד.

תוצאות הסקר (חדשות 2)

שאלנו את המשתתפים בסקר גם מה ניתן לדעתם לעשות כדי לסיים את גל הטרור, וביקשנו מהם לבחור מספר אפשרויות. 64% אמרו שישראל צריכה להבהיר באופן חד משמעי שלא תפגע בהר הבית, 60% אמרו כי ישראל צריכה להכריז על פתיחה במשא ומתן עם הפלסטינים ורק 23% חשבו שבידי הרשות הפלסטינית או מנהיגי המגזר הכלים להביא לסיום גל הטרור, וכי האחריות למעשה היא לא על ישראל.

תוצאות הסקר (חדשות 2)

אף על פי שברור מהסקר כי בציבור הערבי סבורים שחברי הכנסת הערבים לא מייצגים אותם, הם לא אהבו את דבריו של ראש עיריית נצרת שהיו אולי אלימים מדי וחשפו את הפילוג בתוך המגזר. 63% לא הסכימו עם האופן שבו עלי סלאם תקף את יו"ר הרשימה המשותפת, איימן עודה.