אחמד טיבי: "אבו מאזן לא שיקר, הוא טעה"

חבר הכנסת מהרשימה המשותפת יצא להגנת יו"ר הרשות הפלסטינית, שטען כי המחבל בן ה-13 שביצע את הפיגוע בפסגת זאב הוצא להורג. "רק לאבו מאזן אסור לטעות? גם נתניהו שיקר", אמר טיבי בריאיון ל"אולפן שישי"

בריאיון ל"אולפן שישי" התייחס ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) לדבריו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, לפיהם אחמד מנאסרה, המחבל בן ה-13 שביצע את הפיגוע בפסגת זאב "הוצא להורג" - בשעה שהיה מאושפז בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. "אבו מאזן לא שיקר, הוא טעה", ציין טיבי. "הוא התבלבל בין שני הילדים שביצעו את הפיגוע מאחר ובן הדוד שלו נהרג".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הוא הודה שהוא טעה", הוסיף טיבי. "הוא לא ידע שהוא חי ואמר שהוא מת. הוא התייחס לתמונה של ילד שותת דם. עד אז לא הסתובבה תמונה אחרת".

"רק לאבו מאזן אסור לטעות? ראש הממשלה תקף את בל"ד ואמר שהח"כים הערבים משתתפים בהפגנות עם דגלי דאע"ש. הוא משקר! תצאו בקמפיין נגד השקר הזה של נתניהו".

המחבל אחמד מנאסרה בבית החולים

"מה מביא ילד בן 13 לדקור ילד אחר? הפלסטינים לא צריכים שמישהו יסית אותם", הסביר חבר הכנסת. "החייל במחסום והרס הבתים גורמים לזה. אתם כובשים ומשפילים אותם יום יום. הפלסטינים שונאים אתכם לא בגלל שאתם יהודים אלא בגלל שאתם כובשים. אתם חושבים שעם יוותר על שאיפותיו בגלל ביטוח לאומי ומשכורת בסוף החודש?".

"הודה בטעות". אבו מאזן (רויטרס)

בנוגע לעימות המתועד בין יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה לבין ראש עיריית נצרת עלי סלאם, אמר אבו מאזן כי ישנם חילוקי דעות בחברה הערבית. "אנחנו לא חברה הומוגנית", אמר. "יש דעות שונות. הרשימה המשותפת היא הכתובת של הציבור הערבי. 90% אחוז בחרו בה".