הממשלה אישרה: החרפת ענישה על מיידי אבנים - כולל החרמת רישיון נהיגה

בין סעיפי החוק שאישרו השרים, עונש מינימום, שלילת קצבאות מהורים של מיידיי האבנים ושלילת רישיון נהיגה. "מי שפוגע בחופש התנועה של האחר, ראוי כי תישלל ממנו זכותו לחופש תנועה", הסביר השר יריב לוין

שלילת רישיון למידיי אבנים (רויטרס)

צעד בדרך להחרפת העונשים נגד מיידיי האבנים: הממשלה אישרה הבוקר (ראשון) בישיבתה את סעיפי הצעת החוק שיטילו סנקציות על מי שעומדים מאחורי האירועים האלימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בין הצעדים שאושרו בממשלה, הצעתו של שר התיירות יריב לוין לשלילת רישיון הנהיגה או איסור הוצאת רישיון ממי שייתפס מיידה אבנים. "מי שפוגע בחופש התנועה של האחר, ראוי כי תישלל ממנו זכותו לחופש תנועה", נימק השר.

בנוסף, אושרו הצעותיהם של שרת המשפטים איילת שקד ושר הרווחה חיים כץ. החוק כולל עונש מינימלי של ארבע שנות מאסר על מיידה אבנים שפגע באדם לצד שלילת הזכאות לקצבאות מהוריו של קטין שיידה אבנים. כמו כן, לראשונה תינתן לבית המשפט אפשרות להטיל קנס על הקטין ועל הוריו, כולל תשלום הוצאות משפט או פיצוי לאדם שניזוק.

"עלינו להמשיך ולהילחם בגל הטרור בנחישות ובמלוא העוצמה בכדיי לסיימו בכל דרך אפשרית", אמר השאר חיים כץ. "מי שאינו מונע מילדיו לזרוק אבנים ובקבוקי תבערה צריך גם לשאת באחריות".

מכאן, הכדור עובר לכנסת, שתצטרך לדון בחוקים ולהחליט אם לאשר אותם.