נתניהו: לחקור את זועבי על הסתה

ראש הממשלה פנה ליועץ המשפטי וינשטיין בבקשה שיפתח בחקירה פלילית נגד חברת הכנסת מהרשימה המשותפת בשל דברים שאמרה לביטאון הרשמי של החמאס. זועבי קראה לאלפים לעלות להר הבית כדי "להפוך את האירועים לאינתיפאדה", כהגדרתה. "נפעל נגד המסיתים מכל כיוון שהוא", אמר נתניהו בישיבת הממשלה

התשובה של ראש הממשלה לגל הטרור? ראש הממשלה בנימין נתניהו פנה הבוקר (ראשון) ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין וביקש ממנו לפתוח בחקירה פלילית נגד חברת הכנסת חנין זועבי (הרשימה המשותפת), בעקבות דברים שאמרה לביטאון הרשמי של חמאס ושלדבריו מהווים הסתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בישיבת ההמשלה הקריא נתניהו את הדברים שאמרה חברת הכנסת בסוף השבוע. "על מאות אלפי מתפללים לעלות לאל-אקצא כדי לעמוד מול מזימה ישראלית להתרת דמם של תושבי מזרח ירושלים", אמרה זועבי. "כיום יש פעילות של יחידים בלבד ונחוצה תמיכה עממית. אם ימשכו פיגועי היחידים ללא תמיכה עממית הם ידעכו תוך כמה ימים, ולכן יציאת אלפים מבני העם תהפוך את האירועים הללו לאינתיפאדה אמיתית'".

"אינני מוכן שתהיה הסתה מבית, ואנו נפעל בכל הכלים נגד המסיתים מכל כיוון שהוא", אמר נתניהו בישיבת הממשלה, ואז הקריא את הדברים שאמרה זועבי לביטאון. "זוהי הסתה שקרית ופרועה וקריאה ברורה לאלימות", הדגיש נתניהו. "אינני מוכן לעבור לסדר היום מול דברים חמורים אלה".

(פלאש 90)

זועבי אמרה בתגובה כי אינה נרתעת. "אני דוחה בשאט נפש את דברי ההסתה הפרועים של מר נתניהו ושל הימין שמנסה לרמוס כל מה שנמצא בדרכו, דבריו מעידים על פשיטת רגל מוסרית ופוליטית", אמרה. "בימים אלה אין שום הבדל בין נתניהו לבין בריונים קיצוניים מהימין. איומים אלה לא מרתיעים אותי ואמשיך במאבק הצודק למען חירות לכולם ושוויון לכולם".

זועבי קראה לנתניהו לחזור בו מקריאתו שלו לאזרחים לשאת נשק חם, "כאשר הם יודעים בבטחה שמשמעותה היחידה היא סיכון חייהם של אזרחים ערבים", לדבריה. "נתניהו הפך סכסוך לאומי למלחמת רחוב. לטובת היהודים והפלסטינים כאחד רצוי שהוא וחבורתו הקיצונית יגישו את התפטרותם עוד היום".

כחלק מההתמודדות עם גל הטרור שפקד את ישראל, הודיע נתניהו בישיבה כי הורה לגייס 16 פלוגות מילואים של משמר הגבול. "עדיף לגייס מראש כוח מאסיבי, לטפל בהתפתחויות אפשריות, מאשר לגייסו לאחר מעשה, ואנחנו נגייס עוד כוחות ככל שיידרש", הוסיף רה"מ. הוא אף הנחה את הממשלה לאשר חקיקת עונשי מינימום למיידי האבנים ובקבוקי התבערה, והטלת קנסות לקטינים ולהוריהם.