השר בנט: "עמדת נתניהו היא אינה עמדת הממשלה"

בריאיון מיוחד לתכנית פגוש את העיתונות בעקבות גל הטרור, אומר השר נפתלי בנט כי יש להחזיר את הביטחון לירושלים על מנת להביא להפסקת האלימות. "הדרך לעשות זאת - אפס סובלנות להפרות סדר". בנט תוקף גם את העומד בראש הממשלה – בנימין נתניהו

בעקבות המצב הביטחוני וגל הטרור שמכה במדינה בימים האחרונים, ראש הממשלה נתניהו סופג ביקורת מהאופוזיציה - וגם מתוך ממשלתו שלו: בריאיון לתכנית פגוש את העיתונות הערב (שבת) אמר השר נפתלי בנט כי עמדתו של נתניהו בנוגע לרעיון שתי המדינות אינה עולה בקנה אחד עם עמדת הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך הריאיון נשאל בנט על כך שרה"מ הצהיר שהוא בעד שתי המדינות. "זו שגיאה קשה. כולם טוענים שהאלימות נובעת מהיעדר תקווה, אבל זה הפוך - אלימות יש עוד מלפני קודם המדינה. היא נובעת מתקווה, תקווה להשמיד את עם ישראל ואת העם היהודי שהתיישב בה".

"רק מהייאוש - ברגע שהם יתייאשו מלהעיף את היהודים מכאן, רק אז יהיה שקט", טען השר בנט. "כשאנחנו מדברים על שתי מדינות - זה נותן להם תקווה. קווי היסוד של הממשלה לא מדברים על מדינה פלסטינית ולכן מה שראש הממשלה אומר זה על דעתו בלבד, זו לא עמדת ממשלת ישראל".

בנט הבהיר כי יש להשיב את הביטחון לירושלים, משום שהדבר יקרין על שאר האזורים ברחבי המדינה. " מה שצריך לעשות זה לאכוף את כלל חוקי ישראל בעיר העתיקה בירושלים כאילו רחוב הגיא זה רחוב אבן גבירול בתל אביב. החל מאי תשלום ארנונה ועד יריקות על שוטרים. היום במדינת ישראל מתייחסים לעיר העתיקה כאילו היא לא חלק ממנה, וכשאין חוק זה מוביל לרצח", טען בנט.

סופג ביקורת מימין, נתניהו (רויטרס)

בנט התייחס גם לנזיפה שקיבל מנתניהו בישיבת הקבינט האחרונה, הוא טען כי אינו חושש מעימותים מסוג זה אם יצליח לקדם את דרכו. "גם בצוק איתן ירדתי לשטח, פגשתי קצינים וננזפתי ואני אמשיך להינזף. אם אני מגיע לקבינט אחרי ששהיתי 24 שעות בשטח והבאתי תכניות מעשיות אחרי שדיברתי עם שוטרים ואם בגלל זה דברים משתנים אני אמשיך להינזף בגאווה גדולה".

עוד קודם לכן ספג ראש הממשלה ביקורת גם מיו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן שאמר: "יש לנו הנהגה מפוחדת, מבוהלת ומורתעת. הנהגה שיודעת להאשים את כל העולם, אבל לא יודעת אחריות בעצמה". על האפשרות שייכנס לממשלה בתפקיד שר הביטחון אמר: "זה תלוי אם אני אקבל גם סמכות, לא רק אחריות, אלא גם סמכות".