73% לא מרוצים מתפקודו של רה"מ

סקר מיוחד עבור חדשות 2 והתכנית פגוש את העיתונות חושף שהציבור אינו מרוצה מתפקודו של רה"מ נתניהו בגל הטרור הנוכחי. גם תחושת הביטחון האישי נפגעה באופן דרמטי – כש-80% מהנשאלים טענו כי הם חשים פחות בטוחים בימים אלה. הנתונים המלאים

סקר חדשות 2: נתונים מפתיעים (רויטרס)

גל הטרור נמשך והציבור מאבד אמון ביכולת לעצור את האלימות - כך עולה מסקר מיוחד שערכו מנו גבע ומינה צמח ממכון המחקר "מדגם" בשיתוף עם איי-פאנל עבור חדשות 2 והתכנית פגוש את העיתונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חוסר שביעות רצון (חדשות 2)

בסקר נבדק האם הנשאלים מרוצים מתפקודו של ראש הממשלה נתניהו לנוכח פיגועי הטרור האחרונים. מספר מפתיע של 73% טענו כי אינם מרוצים מתפקודו של רה"מ: 4% מהנשאלים ציינו כי הם מרוצים מאוד מתפקודו של רה"מ, 19% אמרו כי הם די מרוצים, 35% טענו כי הם די לא מרוצים ו-38% אמרו כי הם כלל אינם מרוצים מתפקודו. 4% נוספים לא הביעו דעה בנושא.

שאלנו גם מי לדעתכם הכי מתאים לטפל בבעיות הביטחון ובפיגועי הטרור וזכינו לתשובה מפתיעה - נתניהו שנחשב "מר ביטחון" רק במקום השלישי: אביגדור ליברמן זכה ל-21.9%, אחריו נפתלי בנט עם 17%, בנימין נתניהו עם 15% והרמטכ"ל לשעבר אשכנזי עם 9.4%. יו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג קיבל את תמיכתם של 5% בלבד, יאיר לפיד נמצא מעט מאחוריו עם 4%.

לבסוף בדקנו האם בעקבות הפיגועים האחרונים אתם חשים פחות בטוחים. כ-80% טענו כי כך הדבר:35% הנשאלים טענו כי הם מרגישים הרבה פחות בטוחים, 44% ציינו כי הם מעט פחות בטוחים, 21% טענו כי הם חשים אותו הדבר. הנתונים הללו לא צפויים להפתיע איש שהסתובב בימים האחרונים במרכזי הקניות והערים שנותרו ריקים מאדם.