הרצוג לנתניהו: "תשנה גישה או שתניח את המפתחות"

יו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק הרצוג יצא למתקפה נגד רה"מ לנוכח ההידרדרות הביטחונית. בריאיון לאולפן שישי תקף הרצוג את ממשלתו של נתניהו וטען כי הביטחון של אזרחי ישראל נפגע: "אני הייתי יודע להרגיע את המצב"

למרות הדיווחים לפיהם "המחנה הציוני" בדרך להצטרפות לממשלה, יו"ר המפלגה והאופוזיציה יצחק הרצוג מתח אמש (שישי) ביקורת חריפה על נתניהו וממשלתו - שכמעט ולא מתירה מקום לספק. "נתניהו - או שתשנה גישה או שתניח את המפתחות על השולחן", קרא הרצוג לראש הממשלה במהלך ריאיון לאולפן שישי - והזכיר כי במהלך הבחירות נתניהו רמז שאם המחנה הציוני ינצח, הישראלים יצטרכו להגיע לכותל בנגמ"ש: "היום, בכהונתו של נתניהו הכותל מוקף משטרה - היה לי קשה לראות את זה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"באוגוסט ישבתי שעתיים עם אבו מאזן, כיריב שלו" , סיפר הרצוג, "יצאתי מאוד מוטרד ודיווחתי עליה לראש הממשלה". לדבריו, יו"ר הרשות אמר במהלך פגישתם ש"הוא חושש מאינתיפאדה שלישית משום שיש אובדן שליטה על הצעירים ברחוב".

אולם יו"ר האופוזיציה טוען כי בידיו הפתרון למצב: "אם הייתי ראש הממשלה, כבר לפני חצי שנה הייתה פה ועידה אזורית - הייתי הולך לבית הלבן, האווירה הייתה אחרת. יש הזדמנויות באזור". יחד עם זאת ציין כי במצב הנוכחי היה מורה על סגר כדי למנוע חיכוך: "הייתי מכביד יד על האסירים בבתי הכלא, הייתי יודע להרגיע את המצב".

"צריך ליזום מהלכים אזוריים משני אווירה"

"בוא נאמר את האמת, לישראל יש שתי ברירות: 'על חרבך תחייה לנצח' או שנעשה הכל כדי להיפרד מהפלסטינים בהחלטה אחראית ומודעת", טען. "צריך ליזום מהלכים אזוריים משני אווירה - לא עדיף המצב הנוכחי. אפס צמיחה ובטחון של מר ביטחון. אפס מעמד בינלאומי, זה רע לנו ומדרדר אותנו לתחושה פנימית של מצור וייאוש".