ח"כ גטאס: "יש זכות להתנגד לכיבוש בכל דרך"

בתקופה שבה כל התבטאות אלימה עלולה להגביר את הלהבות, גם סירוב לגנות את האלימות עלול להוסיף למתיחות. ח"כ באסל גטאס מהרשימה המשותפת מסרב לגנות את הפיגועים האחרונים ומבהיר: "האחריות על כל מה שקורה נמצאת על כתפיו של ביבי נתניהו". האזינו להקלטה

ח"כ באסל גטאס (הרשימה המשותפת), מי שגם ננזף על ידי ועדת האתיקה של הכנסת בשל השתתפותו במשט לעזה לפני כמה חודשים, מסרב לגנות את הפיגועים האחרונים שבהם נרצחו אזרחים ישראלים. בריאיון לרדיו דרום היום (שלישי) הוא מטיל את האחריות על ראש הממשלה נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני מגנה בכל תוקף את הרקע שעליו קורים האירועים האלו ושגורמים לדם ועוד דם, הרג ועוד הרג", אמר גטאס. "זה אותו רקע שכופה נתניהו על האזור". עם זאת, כשהמראיין שב ושאל אותו אם הוא מגנה את הפיגועים הרצחניים, סירב גטאס להשיב לו בחיוב.

"אני מנהיג פוליטי", ענה חבר הכנסת. "אני חושב שעם תחת כיבוש יש לו זכות להתנגד לכיבוש בכל אמצעי שהוא מוצא לנכון. אני אישית, הלוואי והייתי יכול למנוע כל טיפת דם. אני מתנגד לכל הרג וכל דם שיישפך, אבל האחריות על כל מה שקורה נמצאת על כתפיו של ביבי נתניהו".

בשיחה עם חדשות 2 לאחר הריאיון הבהיר ח"כ גטאס שהוא לא חוזר בו מדבריו. הוא הסביר שהוא אישית תומך בהתנגדות עממית לא אלימה, אבל לדבריו - לא הוא זה שיקבע לעם הפלסטיני איך להתמודד. בתשובה לשאלה אם הוא חושב שהתבטאותו לא מגבירה את הלהבות, טען גטאס כי מי שעושה מעשה שכזה מתקומם נגד המצב ולא מחכה לשמוע את עמדתו.