בנט סייר בעיר העתיקה: "אנחנו בתחילתו של שינוי כיוון"

שר החינוך ויו"ר הבית היהודי סייר עם חברי סיעתו במוקדי המתיחות בירושלים ואמר כי ניתן לזהות שינוי מגמה על רקע גל הטרור של השבוע האחרון. לאחר שהתעמת עם נתניהו בישיבת הקבינט, בנט נמנע מלמתוח ביקורת על התנהלות הממשלה

"דין העיר העתיקה בירושלים - כדין תל אביב": יו"ר הבית היהודי וחבר הקבינט נפתלי בנט סייר היום (שלישי) יחד עם חברי סיעתו באזור בו בוצע פיגוע הדקירה הרצחני בעיר העתיקה והצהיר כי ממשלת ישראל תנקוט במדיניות חריפה נגד המחבלים ומלבי המהומות בבירה. על רקע הביקורת שמתחו שרי הבית היהודי על התנהלות הממשלה מול גל הטרור ואחרי קריאת נתניהו לשרים לגלות איפוק, נמנע בנט מלתקוף. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנחנו נמצאים פה ברחוב הגיא בעיר העתיקה ואנחנו בתחילתו של שינוי כיוון", הצהיר השר בנט. "העיקרון שמנחה אותנו זה דין רחוב הגיא בעיר העתיקה בירושלים כדין אבן גבירול בתל אביב. החלת החוק והריבונות צריכה להיות פה זהה להחלת החוק ברחובות תל אביב. לא יריקות, לא צעקות, לא הטרדות, לא זריקות אבנים ולא בקבוקי תבערה. מדיניות של אפס סובלנות".

בנט הבטיח כי הממשלה בה הוא חבר תחזיר את הביטחון לתושבי הבירה והמדינה: "אנחנו פה בשביל שבחודשים הקרובים נוודא, נפקח, נלחץ שהדברים יתממשו כדי להחזיר את הביטחון לתושבי ישראל."

רה"מ נתניהו מסייר באיו"ש, היום (עמוס בן גרשום לע"מ)

יו"ר הבית היהודי תקף את יו"ר הרשות הפלסטינית, שקרא היום לשחרור המחבלים הכלואים בישראל והבהיר כי זה לא יקרה: "זה אותו אבו מאזן שעומד יחד עם התנועה האסלאמית בראש ההסתה בעניין הר הבית ובכלל קורא לשחרר מחבלים רוצחים מהכלא. אני אומר לו באופן ברור - שכח מזה. זה לא יקרה. יותר לא משחררים מחבלים מהכלא הישראלי".

נתניהו לבנט ושקד: "מה שקרה אשתקד - לא יקרה שוב"

דבריו של בנט, שבמהלכם נמנע מלהשמיע דברי ביקורת על הממשלה, מגיעים על רקע הדיון הסוער שנערך בקבינט, בו התעמת ראש הממשלה נתניהו עמו ועם השרה שקד, שקראו להחריף את הצעדים בשטח ללוחמה בטרור הפלסטיני.

נתניהו הבהיר לשניים כי "מה שקרה בזמן צוק איתן לא יקרה שוב" - זאת לאחר הביקורת החריפה שהשמיעה בנט על מדיניות הממשלה במהלך המבצע בעזה. ראש הממשלה הבהיר לחברי הקבינט בישיבה כי המדינה מצויה בתוך מאבק מתמשך - וכי מדובר במאבק שדורש עוצמה וקור רוח. נתניהו סירב לבקשתם של בנט ושקד לבנות ביהודה ושומרון בתגובה לגל הטרור.