חבר הכנסת צעק: "לכי לקבר, לא תעברי - רק יהודים"

ח"כ מוטי יוגב ניסה לחסום את דרכה של תושבת מזרח ירושלים במקום שבו נרצחו שני יהודים. לטענתו, עשה זאת לאחר שהיא קיללה יהודים. אנשי משטרה פינו עבורה את הדרך. כתב חדשות 2 Online תיעד את התקרית

חבר הכנסת מוטי יוגב (הבית היהודי) תועד היום (שלישי) כשהוא צועק ומקלל אישה ערבייה שעברה בעיר העתיקה בירושלים, ואף מתעמת עם כוחות המשטרה שניסו לאפשר לה לעבור ברחוב הצר. "לכי לקבר", נשמע יוגב צועק לעברה. האישה לא נשארה חייבת והיא נשמעת כאשר היא עונה בקולניות לשוטרים ולחבר הכנסת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התקרית התרחשה הבוקר, ברחוב הגיא בעיר העתיקה שם התרחש הפיגוע שבו נרצחו נחמיה לביא ואהרון בנט ז"ל. אל המקום הגיעו היום קבוצה של צעירים יהודים, תושבי המקום לשיח, לשיעור תורה ומורשת , את השיחה ניהל חבר הכנסת יוגב. כשעברה שם האישה, ניסה יוגב לגרשה ולמנוע ממנה לעבור במקום. הוא צעק לעברה: "את לא תעברי פה, רק יהודים". הוא אף התעמת עם כוח המשטרה שהיה במקום וזעק עליהם "היא לא תצעק פה".

''ערבייה שמקללת יהודים ומזלזלת במשפחת הנרצח לא תעבור פה ברחוב בחופשיות", אמר יוגב לאחר התקרית. "כל ערבי שתיעד ולא עזר לפצועים הוא שותף מלא לרצח. אני מעריך את ראש הממשלה ואת השר לביטחון פנים, למרות שגערתי בהם".

"לא אכפת לאף אחד מאתנו"

עוד הוסיף חבר הכנסת מהבית היהודי כי "מי שירצה לחיות בשלום, נחיה איתו בשלום. מי שירצח או יסייע לרוצחים, נדאג שהחנות שלו לא תפתח לעולם. לא יעלה על הדעת שיהודי לא יוכל ללכת בבטחה בירושלים".

"אני לא מרגישה שאני ברחוב בבירה של ישראל ירושלים, אני כאילו במרוקו או בטוניס", אמרה אחת מהנשים שהגיעו לשיעור התורה. "לא אכפת לאף אחד מאתנו. השוטרים הורידו אותנו מהסוכות כי הערבים התפרעו. איך זה יכול להיות שהחנויות כאן פתוחות אחרי שלא עזרו לנו?"

ח"כ איציק שמולי מהמחנה הציוני תקף את מעשיו של ח"כ יוגב. "אם למישהו היה ספק שמטורפים יש בשני הצדדים, אז אחת לכמה זמן נותן לנו ח"כ יוגב תזכורת לכך", אמר. "כאילו שחסרה עבודה לכוחות הביטחון, עכשיו הוא עולה לשם עם הפרובוקציות המטומטמות שלו ומסכן חיי אדם בשביל כותרת. במקום להגביר את ההתגרות והחיכוך עם כל האוכלוסייה, צריך לבודד את הגורמים העוינים ולהיאבק בנחישות רק בהם".