"באנו לתמוך, לא להפגין נגד רה"מ"

שרי הליכוד והח"כ שנכחו בהפגנה נגד ממשלתם טוענים בשיחה עם חדשות 2 Online כי לא לקחו חלק במחאה. חיים כץ: "לא שמעתי מילה נגד רה"מ". אלקין: "באתי לשמוע את הציבור". חזן: "זו עצרת תמיכה"

הקבינט המדיני ביטחוני אישר הלילה שורה של צעדים שעליהם המליץ ראש הממשלה נתניהו על מנת להתמודד עם גל הטרור הרצחני, אך בימים האחרונים נתניהו סופג ביקורת על התנהלות הממשלה מכיוון לא צפוי, דווקא משרים וחברי כנסת ממפלגתו שלו - מהליכוד. כמה מהם אף השתתפו אמש בעצרת הימין שהתקיימה מול מעונו, שם מחו אלפים על "אוזלת היד של הממשלה". היום נשמעים המשתתפים מעט אחרת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשיחה עם חדשות 2 Online אומר השר חיים כץ שהשתתף בעצרת ואף נשא במהלכה דברים כי "לא הייתה שום הפגנה". לדבריו, הוא הוזמן להקפות שניות של שמחת תורה שהתקיימו במקום ולא שמע ולו מילה אחת נגד ראש הממשלה. "הוא המנהיג היחיד בעת הזו בכנסת ישראל שיכול לתת מענה לצרכים הביטחוניים וההתיישבותיים של מדינת ישראל", הדגיש השר כץ. "את הדברים שנשאתי לא אמרתי לראש הממשלה אישית כי לא נפגשתי איתו בעת האחרונה".

חבר הכנסת אורן חזן טען הבוקר כי "זו הייתה עצרת תמיכה בראש הממשלה ונגד גל הטרור הרצחני. אנשים הגיעו כדי להגיד לראש הממשלה שאנחנו כאן לצידו, אנחנו כאן כדי לגבות אותו במאבק נגד הטרור". חזן המשיך במתקפה האישית נגד שר הביטחון משה יעלון, שעמו הסתכסך לאחרונה. "כאשר יש לך שר 'אין ביטחון' תפעל בעצמך, תתערב ותשנה את המדיניות", אמר.

השר אלקין, שפגש את המפגינים הרבים שהתאספו מול ביתו של ראש הממשלה בירושלים הבהיר הבוקר כי כלל לא השתתף בכינוס, אלא הגיע על מנת לשמוע מה יש למוחים לומר - כנבחר ציבור. "תפקידו של נבחר ציבור הוא לשמוע את הציבור, זה מה שעשה השר אלקין", הבהירו היום גורמים מטעמו.

לטענת השרים והח"כ שהגיעו להפגנה לא מדובר היה במחאה נגד ראש הממשלה, אבל ההמונים שהגיעו ביוזמת המועצה האזורית שומרון דווקא מתחו ביקורת חריפה על התנהלות הממשלה והעומד בראשה לנוכח גל הטרור. כך לדוגמה אדווה ביטון, אמה של הילדה אדל ז"ל שנפצעה מיידוי אבנים והלכה לעולמה בשנה שעברה, אמרה: "עד מתי נרפה את ידינו? עד מתי תימשך המדיניות המתרפסת, המתנצלת?"

יעלון נגד השרים: "חוסר אחריות" (רויטרס)

להגעתם של השרים וחברי הכנסת לעצרת קדמה הודעה של שר הביטחון יעלון שבה אמר: "אני קורא לחלק מהשרים, חברי הכנסת ונבחרי הציבור מההתיישבות ביהודה ושומרון לחדול מההתנהגות וההתבטאויות חסרות האחריות כלפי צה"ל, מפקדיו וחייליו וכלפי מאבקה של ממשלת ישראל".

עוד הוסיף יעלון כי "זוהי התנהגות שאינה מתאימה לנבחרי ציבור. התנהגות שגם מזינה ומתדלקת אזרחים לאבד כל רסן ולקחת את החוק לידיהם. מן הראוי ששרים, חברי כנסת ונבחרי ציבור יגלו בגרות ואחריות לאומית".