שקד נגד נתניהו: לא עושים מספיק

שרת המשפטים איילת שקד תוקפת את ראש הממשלה בנימין נתניהו וטוענת כי הצבא משתדל, אבל לא עושה מספיק. "זאת ממשלה שהיא לאומית, ימנית, הומוגנית, אבל יש כמה בעיות", הסבירה בריאיון לחדשות 2 בניו יורק

ביקורת קשה על ראש הממשלה - מתוך הממשלה: שרת המשפטים איילת שקד (הבית היהודי), החברה גם בקבינט המדיני-ביטחוני, טוענת בריאיון לחדשות 2 בניו יורק כי "הצבא משתדל, אבל לא עושה מספיק".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"נכון, זאת ממשלה שהיא לאומית, ימנית, הומוגנית, אבל יש כמה בעיות", אמרה שקד. "למשל, לא נותנים מספיק גיבוי למפקד בשטח", אמרה שקד. "כשמפקד שובר מצלמה, זה לא דבר נכון לעשות, אבל מיד להדיח אותו זה לא נותן מסר נכון. החיילים צריכים לדעת שהם שם כדי להילחם ולהגן על האזרחים".

"הבית היהודי לא עומד כרגע בהנהגת המדינה, זה ראש הממשלה", הדגישה שקד. "הוא מאמין בשתי המדינות, אנחנו חושבים שזו טעות. אנחנו מדברים לטווח הארוך על סיפוח שטחי C. אני לא אומרת לעשות את זה עכשיו, אבל זו תכנית שצריכה להיות על השולחן".

שקד אף תקפה את יו"ר הרשות הפלסטינית. "אבו מאזן בהתנהלות שלו, נכון להיום, אחראי באופן ישיר לרצח של איתם ונעמה, לרצח של יהודי יהודה ושומרון בתקופה האחרונה ולרצח של אלסנדר לבלוביץ'", היא הבהירה. "צריך לעשות דברים שיכאבו להם, שהם יבינו שזה לא משתלם".

"אחראי באופן ישיר לרצח". אבו מאזן (רויטרס)

"לדוגמה, צריך לבנות ולא להתבייש - ככה הציונות קמה", הדגימה שרת המשפטים. "צריך גם להחזיר את משוחררי גלעד שליט לכלא, זה דבר שהכאיב לפלסטינים מאוד במבצע שובו אחים".

"אבו מאזן עומד מעל בימת האו"ם, מסית באופן שקרי ואנטישמי בצורה חופשית", המשיכה שקד. "רק לפני שבוע הוא אמר שהיהודים לא יעלו עם רגליהם המטונפות להר הבית. אי אפשר מצד אחד להגיד שהוא מסית ושקרן ומצד שני להתחנן שיבוא למשא ומתן על שתי מדינות".

"פתרון המדינה הפלסטינית כרגע לא רלבנטי, זה ברור לכולם במציאות הנוכחית במזרח התיכון", טענה השרה. "צריך להתחיל להבין שאנחנו שולטים ביהודה ושומרון ולהתחיל להגן שם בצורה רצינית על התושבים".