"הלב נקרע מעומק האכזריות"

תגובות נזעמות במערכת הפוליטית בעקבות רצח ההורים לעיני ילדיהם סמוך לאיתמר. נשיא המדינה ריבלין: "להילחם בטרור האכזרי". שר הביטחון: "אנו נאבקים באויב צמא דם". השר בנט העביר רשימת דרישות לראש הממשלה

"נניח ידינו על הרוצחים". זירת הפיגוע

"רוצחים ארורים נטלו הלילה את חייהם של זוג הורים והותירו את ילדיהם הרכים יתומים" - כך אמר אמש (חמישי) נשיא המדינה בעקבות רצח זוג ההורים סמוך להתנחלות איתמר. "הלב נקרע מעומק האכזריות והשטנה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"נמשיך ונילחם בטרור האכזרי והנפשע הזה ללא רחם וללא מורך לב, למען ידעו אויבנו וייראו", הוסיף ריבלין. "רק כך נבטיח ליתומים שאיבדו הלילה את הוריהם, רק כך נבטיח לילדינו ונכדינו כולם, את הזכות לחיות בביטחון ובשלווה בכל מקום בארץ ישראל".

גם שר הביטחון משה (בוגי) יעלון התייחס לרצח בני הזוג איתם ונעמה הנקין בשומרון, ואמר כי הוא תוצאה של ההסתה הפלסטינית נגד ישראל. המלחמה בטרור דורשת מאתנו נחישות, יד ברזל ואורך רוח", ציין יעלון. "אנו נאבקים באויב צמא דם וחסר מעצורים, ולמרבה הצער גם סופגים אבדות במהלך הדרך. בשעה הזו צה"ל ושירות הביטחון הכללי מנהלים מרדף אחר הרוצחים".

"נרדוף אחריהם ולא נשקוט עד אשר נניח ידנו על הרוצחים ושולחיהם", הוסיף יעלון. "אני מבקש להשתתף בצערה של משפחת הנרצחים".

בנט הציב רשימת דרישות

שר החינוך ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט אמר אמש כי מדובר ברצח והעביר לראש הממשלה את דרישות הבית היהודי לפעולה בעקבות רצח ההורים. בין היתר דרש בנט את הפסקת קשירת ידי הלוחמים ומתן גיבוי למפקדי השדה, בנייה מיידית של שכונה או יישוב כתגובה על כל פיגוע והחזרת הרוצחים מעסקת שליט לכלא מיידית.

"יש דרך אחת לעצור את הטרור והיא שהאויב שלנו יבין שהוא לא משתלם יותר", ציין בנט. "תם עידן המדינה הפלסטינית. דם יהודים הפך להיות המצרך הכי זול במזרח התיכון, והגיע הזמן לגבות על כך מחיר".

ח"כ יאיר לפיד גינה בחריפות את הפיגוע הרצחני בשומרון ואמר כי "הרצח המתועב הזה הוא המשך ישיר של מדיניות ההסתה והשקרים של אבו מאזן". לפיד הוסיף: "אי אפשר לטעון שאתה מקדם שלום ומצד שני להשלים עם פעולות טרור ורציחת חפים מפשע של זוג הורים שנרצחים אל מול עיני ילדיהם הקטנים".