רה"מ בפנייה למוסלמים לרגל חג הקורבן: "אל תלכו שולל אחרי מדיניות ההסתה"

בסרטון שהעלה לעמוד הפייסבוק שלו בירך נתניהו את בני הדת המוסלמית לרגל עיד אל-אדחא והתייחס למתיחות בתקופה האחרונה בהר הבית. "ישראל שומרת על הסטטוס קוו בהר הבית ושומרת על המקומות הקדושים לכל הדתות", אמר

ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך היום את "אזרחי ישראל המוסלמים ובני דת האסלאם ברחבי העולם" לרגל חג הקורבן - עיד אל-אדחא. בברכת וידאו שהעלה לעמוד הפייסבוק שלו התייחס נתניהו למתיחות בתקופה האחרונה באזור הר הבית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני מקווה שהשנה הזאת תהיה שנה של שלום בין הדתות", אמר נתניהו. "אני מבקש מכם לדעת שישראל שומרת על הסטטוס קוו בהר הבית, ישראל שומרת על המקומות הקדושים לכל הדתות".

"אל תלכו שולל אחרי מדיניות ההסתה הפרועה שאין לה שום בסיס", הוסיף ראש הממשלה. "אנחנו מכבדים את כל הדתות".

עבדאללה ונתניהו בימים מתוחים פחות (קובי גדעון, לע"מ)

חילופי האשמות בין ישראל לירדן

בשבוע האחרון הגיעה לשיאה המתיחות בין ישראל לבין ירדן בעקבות המהומות בהר הבית. לאחר שמלך ירדן מתח ביקורת קשה על התנהלות ישראל בהר הבית ואיים ש"פרובוקציה נוספת" במסגד תפגע ביחסים בין המדינות וביציבות האזור - דווח כי ישראל העבירה מסר תקיף ויוצא דופן למלך עבדאללה.

במסר החריף שהועבר בדרג הבכיר ביותר נטען כי "מי שאיפשר למתפרעים פלסטינים לישון במסגד אל אקצא מצוידים בסלעים, זיקוקים ובקבוקי תבערה בניגוד לסטטוס קוו זה הוואקף - שנמצא באחריות ירדן". בירושלים קראו לעבדאללה להכיר במעורבות של ירדן בהסלמה ואמרו לו: "אל תברח מאחריות".

שלושה ימים לאחר מכן דווח בירדן כי בימים האחרונים סירב המלך עבדאללה לענות לשיחות מראש הממשלה נתניהו. על פי מקורות בירדן, הממלכה "שינתה את הטקטיקה הדיפלומטית שלה" בתגובה לצעדי ישראל בהר הבית.